كولیوند خبر داد

همکاری ۵۶۰۰ کادر درمان و پزشک سیار در اربعین

همکاری ۵۶۰۰ کادر درمان و پزشک سیار در اربعین رئیس جمعیت هلال احمر از همکاری ۴ هزار نیروی کادر درمان در اربعین امسال خبرداد و گفت: ۱۶۰۰ پزشک داوطلب سیار نیز به جمع ما اضافه شدند و در موکب ها و مسیر خدمات درمانی ارائه دادند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از مهر، پیرحسین کولیوند، در نشست هم اندیشی با برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در درمانگاه مَلاک جمعیت هلال احمر در کشور عراق، با اعلان اینکه مجلس شورای اسلامی همیشه نگاهش به جمعیت هلال احمر مثبت بوده است، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر نیز در تمامی صحنه ها حضور داشته و در توان خود از کاری مضایقه نمی کند و در خدمت مردم و جامعه است. وی با اشاره به این که درباب اربعین سال قبل لطمه شناسی هایی صورت گرفت، اضافه کرد: به اعتقاد بنده هر کاری که به انجام می رسد بطور قطع اشکالاتی نیز وجود دارد ولی امسال با برنامه جدید تر برای اربعین وارد شدیم و با وزارت بهداشت، مخابرات، حشدالشعبی، هلال احمر، وزارت کشور و…، در کشور عراق مذاکرات و جلسات حضوری اجرا شد.
رییس جمعیت هلال احمر یادآوری کرد: بر این اساس در برگزاری کنگره سلامت در اربعین، وزیر بهداشت و مخابرات کشور عراق و سایر مسئولین کشوری ایران در این کنگره حضور بهم رساندند و همین طور ۵۰ سخنران خارجی نیز وجود داشت. وی با اعلان اینکه در اربعین امسال طی مذاکرات انجام شده با کشور عراق جراحان ایرانی نیز در چند بیمارستان عراق حضور فعال داشتند، بیان کرد: همین طور درباب بهداشت در اربعین نیز تیم های بهداشتی عراق و ایران با همکاری یکدیگر بر تمامی موکب ها نظارت دارند و حتی تعدادی از موکب های متخلف را پلمپ کرده اند. رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به استفاده از فناوری و فناوریهای جدید در اربعین حسینی، اظهار داشت: ما بدنبال هوشمند سازی فعالیت ها هستیم که در این جهت طی اقدامات انجام شده در سامانه باد صبا متخصصان ایرانی پشت خط و جوابگو هستند. کولیوند اشاره کرد: باتوجه به تجربه ویژه ما برای گرمازدگی در مسافرت حج برای افراد گرما زده نیز امسال داروهای خاصی تهیه و در مرزها و مسیر نیز توزیع شد. وی افزود: باتوجه به پیش بینی حوادث ترافیکی در مرزها و مسیر در هر ۱۰۰ کیلومتر پایگاه امدادی و در مسیرهای پر حادثه نیز اتوبوس آمبولانس مستقر هستند تا در صورت وجود مصدومان بدحال هرچه سریع تر جهت ادامه درمان به مرزهای ایران اعزام انجام شوند.
این مسئول با اعلان اینکه خدمات درمانی جمعیت هلال احمر برای تمامی زائران حسینی بصورت رایگان به انجام می رسد، اشاره کرد: خوشبختانه امسال توانستیم تعداد پایگاه ها را از ۱۴ به ۳۲ پایگاه امدادی برسانیم و ۴ بیمارستان نیز در راه نجف تا کربلا توسط جمعیت هلال احمر ایران در این ایام خدمات درمانی ارائه می دهند. کولیوند با اعلان اینکه ۴ هزار نیروی کادر درمانی در اربعین امسال همکاری لازم را جهت خدمت به زائران داشتند، اضافه کرد: علاوه بر این یک هزار و ۶۰۰ پزشک داوطلب سیار نیز به جمع ما اضافه شدند و در موکب ها و مسیرهای پیاده روی اربعین خدمات درمانی ارائه دادند. وی با اعلان اینکه مرکز پاستور با تمامی امکانات درباب شناسایی بیماریهای مولد در کشور عراق مستقر شده است، بیان کرد: همین طور ۱۰ تیم پزشکی با ۶۰ سرفصل پژوهشی نیز در کشور عراق فعال می باشند. و بیش از ۶۰ فیلم کوتاه برای پیش گیری از گرما زدگی و بیماریها در سایت ها و فضاهای مجازی ارسال شده است.
گفتنی است: در این مراسم نمایندگان کمیسیون اجتماعی، برنامه و بودجه و بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی حاضر در جلسه از ارائه خدمات درمانی مناسب جمعیت هلال احمر تشکر و قدردانی کردند و هریک پیشنهاداتی را جهت برنامه های اربعین سال آینده ارائه دادند که همچون این پیشنهادات شناسنامه دار شدن مواکب، اختصاص اعتبار بیشتر برای اربعین، افرایش کارهای فرهنگی در اربعین، واگذاری مراکز جراحی به هر استان، استقرار نیروها با کاور مشخص برای گمشدگان، هماهنگی با سایر بیمه ها برای زائران درباب تعهدات بیمه ای، ایجاد ظرفیت رشته جدید طب سفر در دانشگاه، بهداشت محیط توسط شهرداران کلانشهر، و.... بود.
 


منبع:

1402/06/16
15:58:17
5.0 / 5
226
تگهای خبر: بیمه , جامعه , خدمات , سایت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است