نایب رییس فراكسیون جمعیت و حمایت از خانواده:

عملکرد وزارت راه و شهرسازی در اجرای قوانین جمعیت مناسب نمی باشد

عملکرد وزارت راه و شهرسازی در اجرای قوانین جمعیت مناسب نمی باشد به گزارش کار و درآمد، بجنورد_ نایب رئیس فراکسیون جمعیت و پشتیبانی از خانواده اظهار داشت: عملکرد وزارت راه و شهرسازی در اجرای قوانین جوانی جمعیت مناسب نمی باشد و برنامه ریزی خانواده ها را گرفتار مشکلات کرده استبه گزارش کار و درآمد به نقل از مهر، سیدمحمد پاکمهر در نشست خبری فراکسیون جوانی جمعیت و پشتیبانی از خانواده که در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید، اظهار داشت: تضمین موفقیت کشور در عرصه های مختلف شامل امنیتی، اجتماعی، اقتصادی و … اهتمام در اجرای قوانین جمعیت است.
نایب رییس فراکسیون جمعیت و پشتیبانی از خانواده مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: تمامی نهادهای باید نظارت حداکثری در راه اجرای قانونی جوانی جمعیت را داشته باشند.
نایب رییس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به میانگین سنی جمعیت بالای ۶۰ سال که ملاک و نشان دهنده شرایط سنی هر کشوری است، اشاره کرد: وضعیت کشور در جمعیت بالای ۶۰ سال بیش از ۱۰ درصد است که در چنین وضعیتی دیگر ایران عزیز در بین جوامع دارای جمعیت جوان قرار نمی گیرد و الان جزو کشورهای با جمعیت میان سال قرار داریم.
نماینده مردم، بجنورد، مانه، سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با ادامه شرایط گذشته پیش بینی ها در سال ۱۴۳۰ نشان از سالخورده شدن جمعیت کشور بود که با یک تدبیر مناسب و آینده نگری به جا قانون جوانی جمعیت و تعالی خانواده با مساعدت تمامی ارکان نظام تصویب و در مرحله اجرای آزمایشی هفت ساله قرار گرفته است.
وی در ادامه اضافه کرد: نیروی انسانی متضمن امنیت و موتور محرکه اقتصاد است.
پاکمهر اجماع ارکان مختلف کشور در اجرای قانون جوانی جمعیت و پشتیبانی از تعالی خانواده را باارزش برشمرد و اظهار داشت: برکات بالای این قانون و اقدامات پیشگیرانه آن الزام اجرای آنرا نشان میدهد.
نایب رییس فراکسیون جمعیت و پشتیبانی از خانواده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جهت تامین بودجه سالانه قانون جوانی جمعیت و تعالی خانواده باید تدبیر شود و نمایندگان مجلس و وزارت خانه ها اهتمام بیشتری داشته باشند.
وی ارزیابی عملکرد وزارت خانه های کشور، بهداشت و درمان را قابل قبول عنوان نمود و اشاره کرد: این دو وزارت خانه باید تلاش ها را بیشتر کنند.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد نسبت به عملکرد وزارت راه و شهرسازی در روند اجرای قانون جوانی جمعیت و تعالی خانواده بیان کرد: متأسفانه عدم اجرای تعهدات از جانب این وزارت خانه علاوه بر گلایه مندی خانواده ها آنها را نسبت به قوانین مصوب بدبین خواهدنمود.
پاکمهر بیان کرد: باید با تلاش مضاعف و همدلی بتوانیم این قانون اثرگذار را به نتایج مورد انتظار و توقع برسانیم.


منبع:

1402/08/26
19:45:08
5.0 / 5
338
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است