ثبت نام 22 هزار حاشیه نشین برای دریافت سند

ثبت نام 22 هزار حاشیه نشین برای دریافت سند کار و درآمد: آن طور که مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اعلام نموده تا حالا 22 هزار متقاضی ساکن در سکونتگاه های غیررسمی برای دریافت سند ثبت نام کرده اند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، دولت بمنظور محرومیت زدایی و ارائه خدمات شهری به حاشیه نشینان و ساکنان سکونتگاه های غیررسمی سند واگذار می کند. برمبنای بند "م" تبصره ۱۱ قانون بودجه امسال، متقاضیان دریافت سند در این مناطق تا پایان اسفندماه فرصت دارند در سامانه تسهیلات شرکت بازآفرینی شهری ایران به آدرس "facility.udrc.ir "ثبت نام کنند.

تاکید بر واگذاری سند به حاشیه نشینان در قوانین گوناگون
موضوع اعطای سند به اراضی تصرفی با شرایطی از تکالیف قانونی و ابلاغی مجلس شورای اسلامی در قالب مفاد بند "م" در تبصره ۱۱ قانون سال جاری و بند "ک" تبصره ۱۱ قانون بودجه سال قبل است، اسناد ملی ساماندهی و توانمندی سازی سکونتگاه غیررسمی مصوب سال ۱۳۸۲ و سند ملی بازآفرینی شهری پایدار مصوب سال ۱۳۹۳ و همین طور ویرایش سند ملی ساماندهی توانمند سازی مصوب سال ۱۴۰۲ تکلیف همگان را دراین زمینه مشخص کرده است.
محمد آیینی ـ معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مواد قانونی مذکور خصوص گفته است: این اسناد همگی بر ساماندهی سکونتگاه های با ساخت و ساز غیر رسمی که نیاز به جابه جایی بنا و به شرایط طبیعی و مخاطرات انسانی امکان ساخت ندارند، تاکید ویژه دارند.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اصرار کرد اساسی ترین و با اهمیت ترین اقدام ساماندهی در این سکونتگاه ها، اعطای سند مالکیت به صاحبان اعیانی با شرایط خاص بوده که بتوانند بعد از دریافت سند رسمی، پروانه نوسازی دریافت نمایند و نسبت به نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مذکور افدام کرده و از سیستم مالی و اعتباری کشور بتوانند نسبت به دریافت تسهیلات مالی اقدام نمایند.
وی با اعلان اینکه یک میلیون مسکن در سکونتگاه غیررسمی باید نوسازی و مقاوم سازی شوند، اظهار داشت: برای نوسازی و مقاوم سازی نیاز به دریافت پروانه ساخت است تا متقاضیان برمبنای آن بتوانند پروانه ساخت و تسهیلات نوسازی دریافت نمایند.
آیینی با اعلان اینکه ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه های غیررسمی مورد تاکید سیاست های کلی نظام است، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی، بند "م" تبصره ۱۱ قانون بودجه در خصوص دریافت سند اراضی سکونتگاه غیررسمی را بصورت قانون به دولت تکلیف کرده و دولت موظف به اجرای آنست.

برخورداری ۹۵ درصد خانه های واقع در بافت های ناکارآمد از آب و برق
معاون وزیر راه شهرسازی با اشاره به این که بیش از ۹۵ درصد واحدهای مسکونی از خدمات شهری آب و برق برخوردار و حدود ۷۰ درصد منازل، گازکشی شده است، اظهار داشت: بیشتر محلات در سکونتگاه ها با ساخت و ساز غیررسمی به استناد قانون دارای خدمات زیربنایی و رو بنایی ولو به عنوان انشعاب موقت شده اند.
بدین سبب گزارش، دولت در لایحه بودجه سال آینده تمهیداتی را برای نوسازی و تامین خدمات روبنایی بافت های ناکارآمد شهری اندیشیده است. در بند «ب» تبصره ۱۲ لایحه بودجه ۱۴۰۳ آمده است: شورای برنامه ریزی و توسعه استانها موظفند از محل عوارض ماده ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده، سهم سکونتگاه های غیررسمی واقع در محدوده و خارج از محدوده شهرها را برمبنای جمعیت ساکن، تعیین و صرف محرومیت زدایی و بهسازی همان مناطق نماید.
منبع:

1402/09/05
09:02:16
5.0 / 5
375
تگهای خبر: تسهیلات , توسعه , خدمات , سیستم
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است