معاون سازمان راهداری اعلام كرد

۱۵ هزار اتوبوس داریم

۱۵ هزار اتوبوس داریم به گزارش کار و درآمد، معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اعلان اینکه در ناوگان، 15 هزار و 290 دستگاه اتوبوس موجود داریم، اظهار داشت: برمبنای وضعیت سن و شرایط اتوبوس ها، تقریباً 50 درصد آنها می توانند در مسیرهای بلند عملیاتی باشند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، حمیدرضا شهرکی در نشست خبری هفتمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستیک و صنایع وابسته با اعلان اینکه به سازمان راهداری تکالیف مختلفی محول شده، اظهار داشت: در بحث حمل و نقل عمومی در مد جاده ای، وظیفه مقررات گذاری و نظارت، تاسیس شرکتها در عرصه کالا و مسافر، در عرصه حمل و نقل، راه اندازی پایگاه های پلیس راه، در بخش راهداری موضوع نگهداری راه ها و توسعه راه های روستایی و فرعی، در عرصه خدمات بین راهی، راه اندازی خدمات رفاهی متوجه سازمان راهداری است که این اقدامات با سرمایه گذاری سازمان یا جذب سرمایه بخش خصوصی به انجام می رسد.
وی با اعلان اینکه حجم وسیعی از جابه جایی ها، سهم راهداری است، اضافه کرد: بدین جهت موضوع اشتغال و سرمایه گذاری در این زمینه مطرح است که بیش از ۵۰۰۰ همت سرمایه گذاری بخش خصوصی در جاده انجام شده و ۸۰۰ هزار نفر ایجاد شغل مستقیم شده و در عین حال حجم سرمایه گذاری در این بخش همیشه رو به افزایش است.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: همین طور در سالهای قبل سازمان راهداری از ظرفیتهای فناوری اطلاعات با ظرفیت بالا استفاده می نماید. سامانه های مختلفی با همت شرکت های دانش بنیان فعال شدند و ما به عنوان یکی از سازمان هایی که حجم وسیعی اطلاعات داریم، سامانه های داده کاوی را فعال کرده و از این ظرفیت استفاده می نماییم.
شهرکی با اشاره به استفاده از ظرفیت تولید داخلی در راهداری اظهار داشت: مذاکراتمان را با تولیدکنندگان داخلی در حوزه تولید ناوگان افزایش دادیم و ۱۳ تفاهم نامه با تولیدکنندگان داخلی برای تولید ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس بستیم. این کار یک برنامه مشترک در عرصه معاونت حمل و نقل و برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی است و بدنبال روش های تامین مالی برای خریداران هستیم که قراردادها را منعقد نماییم. پیش بینی می نماییم از ماه آتی این قراردادها منعقد شود، در بخش حمل و نقل مسافری هم تفاهم نامه ها منعقد شده است.
وی درباره ی وضعیت فعلی ناوگان اتوبوسی بیان کرد: اتوبوس های موجود در ناوگان، ۱۵ هزار و ۲۹۰ دستگاه است که میانگین سنی ۱۴ سال دارند. برمبنای وضعیت سن و شرایط اتوبوس ها، تقریباً ۵۰ درصد آنها می توانند در مسیرهای بلند عملیاتی باشند و بقیه درون استانی و کوتاه.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره کرد: امسال ۱۴.۵ درصد رشد جابه جایی در کل حمل و نقل جاده ای داشتیم، با ۱۰۳ میلیون و ۶۳۳ هزار جابه جایی مسافر که سهم اتوبوس ۶۰ درصد و با ۵۹ میلیون و ۹۷۷ هزار مسافر بوده و بقیه با مینی بوس و سواری انجام شده است.
شهرکی درباره ی وضعیت ناوگان باری و کامیون ها نیز توضیح داد: ۴۲۷ هزار و ۷۷۴ دستگاه ناوگان باری داریم که میانگین سنشان ۱۹سال است. پس از قانون ساماندهی صنعت خودرو، موضوع واردات خودرو در اختیار وزارت صمت قرار گرفت که البته ما هم یکی از دستگاه هایی هستیم که از ما استعلام می شود. در دو سال گذشته، تعداد کامیونی که وارد کشور شده، ۲۰ هزار و ۲۳۲ دستگاه است.
وی با اعلان اینکه از چند سال قبل موضوع ایجاد شرکت های خوداتکایی را در دستور کار داشتیم، اظهار داشت: ۴۷۵۱ شرکت حمل و نقل در قالب های مختلف با بیش از ۵۴۶ هزار راننده فعالیت می نمایند. پدیده تک واحدی یا به اصطلاح خودمالکی حجم بالایی در کشور دارد که اگر بتواند باریابی کند، حالا می تواند خودش به این کار اقدام نماید. هم اکنون تعداد ناوگان کاهش پیدا کرده و در این چند سال، استقبال کمی از طرف رانندگان از طرح خوداتکایی شد، بدین جهت ضوابط قبلی که در وضعیت بود، حالا تسهیل شده و مقررات کاهش پیدا کرده است.1402/09/30
13:37:34
5.0 / 5
400
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است