نگرانی کارگران ساختمانی از استفساریه جدید

نگرانی کارگران ساختمانی از استفساریه جدید کار و درآمد: افزایش تعداد فرصت های شغلی در عرصه مشاغل خانگی، اعلان آمار جمعیت فارغ التحصیلان بیکار، تاکید بر استفاده از ظرفیت تعاونی های کشاورزی و نگرانی کارگران ساختمانی از رأی آوردن استفساریه مجلس و نصف شدن منابع بیمه ای از مهم ترین خبرهای حوزه کار و تعاون در هفته جاری بود.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، این هفته مدیرکل دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سهم فارغ التحصیلان از مجموع جمعیت بیکار کشور را حدود ۴۲ درصد ذکر کرد و اظهار داشت: سهم فارغ التحصیلان از مجموع جمعیت بیکار کشور حدود ۴۲ درصد است، یعنی از دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بیکار کشور ۹۰۵ نفر به فارغ التحصیلان اختصاص دارد و اینطور نیست که بیشترین نرخ بیکاری در میان فارغ التحصیلان باشد.

پبه گفته وی، طرح های همچون طرح کارورزی و یارانه دستمزد همچون طرح های حمایتی است که دولت بمنظور پشتیبانی از اشتغال فارغ التحصیلان به اجرا درآورده است.

اما اکبر شوکت رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی با اشاره به قطع بیمه ۳۰۰ هزار کارگر ساختمانی در طول سه سال قبل از عدم ۵۰۰ هزار کارگر ساختمانی و بلاتکلیفی آنها آگاهی داد.

آنطور که وی گفته، هم اکنون هیچ کارگر جدیدی بیمه نمی شود و استفساریه اخیر مجلس هم امید کارگران ساختمانی را به یاس تبدیل نموده و در صورت رأی مجلس به آن منابع بیمه کارگران ساختمانی نصف شده و بیمه کارگرانی هم که در حال بیمه پردازی هستند قطع خواهد شد.

مشمول شدن ۱۰۰۰ بنگاه اقتصادی در طبقه بندی مشاغل خبر دیگری بود که از طرف رعیتی فرد معاون وزیر کار اعلام گردید.

به گفته وی، برای امسال ۱۰۰۰ واحد مشمول طرح طبقه بندی مشاغل در کشور هدف گذاری شده که در امتداد برنامه های تحولی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری می شود.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی هم از افزایش تعداد فرصت های شغلی در عرصه مشاغل خانگی آگاهی داد و اظهار داشت: از شروع سال تا حالا ۱۴۰ هزار شغل خانگی در کشور به وجود آمده و بخش اعظمی از هدف گذاری ۱۵۰ هزار شغل خانگی تا انتهای سال محقق شده است.

وی همین طور از راه اندازی ۲۰ تعاونی تامین نیاز مشاغل خانگی در ۲۰ استان آگاهی داد و اظهار داشت: ۱۱ استان دیگر درحال تاسیس و پیگیری مراحل است.

در هفته جاری استاد رضایی معاون امور تعاون و اتحادیه های اتاق تعاون استان تهران از امکان ارائه مشاوره به فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی از طرف کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون آگاهی داد و بر ضرورت استفاده از ظرفیت مغفول مانده تعاونی های کشاورزی اصرار کرد.

به گفته وی، باتوجه به بحران های مختلف و بروز جنگها و وقایع طبیعی تعاونی های تخصصی کشاورزی در قسمت های مختلف می توانند به عنوان بازوان حفظ امنیت غذایی و برقرار کننده توازن دراین زمینه به کمک بیایند.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، دفتر توسعه نهادهای کارآفرینی و هدایت نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز این هفته از فعالیت ۱۶۰۰ مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در کشور آگاهی داد و اعلام نمود که طرح رتبه بندی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در چهار استان اصفهان، البرز، خراسان شمالی و یزد بطور آزمایشی اجرا شده است.

منبع:

1402/10/02
08:54:41
5.0 / 5
374
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است