صنعت پتروشیمی در پنج سال گذشته ۶۱ میلیارد دلار ارز آوری داشته است

صنعت پتروشیمی در پنج سال گذشته ۶۱ میلیارد دلار ارز آوری داشته است به گزارش کار و درآمد، دبیر کل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی اظهار داشت: صنعت پتروشیمی در پنج سال قبل بعد از خروج ترامپ از برجام، ۶۱ میلیارد دلار برای کشور ارزآوری داشته است.به گزارش کار و درآمد به نقل از مهر، محمدرضا حیدرزاده مدیر عامل شرکت پلیمر آریا ساسول در آئین گرامیداشت روز صنعت پتروشیمی ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه صنعت پتروشیمی در چرخه اقتصاد کشور اظهار داشت: در راه توسعه و پیشرفت پیچ وخم های بسیاری وجود دارد و ما درحال کسب تجربه در راه قله های موفقیت هستیم.
وی از پیشرفت های بی بدیل بخش های مختلف صنعت پتروشیمی کشور یاد کرد و اظهار داشت: امروز شاهد پیشرفت در قسمت های مختلف صنعت پتروشیمی همچون طرح های توسعه ای و تولید درخشان صنعت هستیم و به نقطه ای رسیدیم که می توانیم ادعا نماییم رتبه نخست حوزه صادرات غیرنفتی و ارزآوری را برای کشور در اختیار داریم.
وی از تحول در قسمت های مختلف این شرکت در سالهای اخیر بخصوص در تولید گریدهای جدید، ایجاد بهره وری در تولید، حوزه منابع انسانی و ایجاد مرکز دانش بنیان و نوآوری یاد کرد و اضافه کرد: این شرکت سال جاری بعنوان شرکت دانش بنیان مبتنی بر محصول از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انتخاب گردید.
حیدرزاده، پیشگام بودن در سه مقوله را در زمینه کنونی مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: قدرت رهبری بازار، قدرت رهبری هزینه و قدرت رهبری فناوری در این راه بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی به رکورد بی نظیر تولید در این شرکت در سال ۱۴۰۲ اشاره و اظهار نمود: این شرکت موفق شد بیشترین تولید و فروش ۹ ماه ادوار خویش را از آغاز تابحال با عدد یک میلیون و ۴۷۶ هزار تن در تولید و ۸۷۲ هزار تن در حوزه بازاریابی و فروش به دست آورد.
حیدرزاده با تاکید بر توسعه بازارهای بین المللی با هدف افزایش ارزآوری برای کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی و پیشگیری از خام فروشی خاطرنشان کرد: شرکت ما اخیرا حدود ۲۰ درصد محصولات خویش را به صورت مستقیم به بازارهای هدف صادر می کند.
وی به تولید گرید جدید «LEC ۱۹۶۹» با کاربری اکستروژن کوتینگ در این شرکت از سال ۱۴۰۱ اشاره نمود و اظهار داشت: با تولید این محصول جدید، ایران در کنار دو کشور دیگر تولیدکننده این نوع خاص گرید قرار دارد و سالانه از خروج ۲۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.
حیدر زاده افزود: سال ۱۴۰۱ از محصول خاص «DataRain» در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات رونمایی کردیم که از آن بعنوان حلقه گم شده اتصال شبکه های صنعتی به فناوری اطلاعات یاد می کنند.
حیدرزاده اظهار نمود: طرح پلی اتیلن سنگین و متوسط این شرکت با پیشرفتی شگرف نسبت به اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ درحال اجراست و پیشبینی می شود با بهره برداری از آن، سالانه ۱۰۰ میلیون دلار درآمدزایی حاصل شود.
وی اضافه کرد: طرح کوره دهم واحد الفین هم با جدیت در این مجموعه دنبال می شود که بر مبنای پیشبینی ها انتظار می رود با روند پیشرفت کنونی تا آخر سال ۱۴۰۳ به بهره برداری برسد.
در ادامه احمد مهدوی ابهری، دبیر کل انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی اظهار نمود: با تولید محصولات متنوع پتروشیمی از منابع غنی هیدروکربوری موجود در ایران بهینه ترین استفاده از این منابع می شود.
وی اضافه کرد: صنعت پتروشیمی در پنج سال قبل بعد از خروج ترامپ از برجام، ۶۱ میلیارد دلار برای کشور ارزآوری داشته و ۲۷ میلیون تن به ارزش ۲۶ میلیارد دلار مواد اولیه به صنایع پایین دستی و ۱۱ میلیون تن کود به جهاد کشاورزی عرضه نموده است.
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی در مراحل مختلف به اقتصاد کشور کمک کرده است، افزود: صنعت پتروشیمی در پنج سال قبل نزدیک به ۵۰ میلیارد دلار ارز به سامانه نیما تزریق کرده است.
مهدوی ابهری با تاکید بر این که صنعت پتروشیمی لکوموتیو حرکت اقتصادی کشور است، خاطرنشان کرد: ظرفیت بالایی برای توسعه، تولید و صادرات در این صنعت وجود دارد.
وی ضمن اشاره به این که صنعت پتروشیمی پارسال ۱۶ میلیارد دلار برای کشور ارزآوری داشته است، اظهار داشت: در هشت ماه سال جاری تولید صنعت پتروشیمی هشت درصد افزایش پیدا کرده است.
گفتنی است در انتها این آئین، تندیس و گواهینامه جهانی یونسکو در حوزه مسئولیت اجتماعی محیط زیستی به شرکت پلیمر آریاساسول برای پیشگیری از انقراض آهوی جبیر اهدا شد.

1402/10/10
14:22:36
5.0 / 5
313
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , درآمد
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است