پیشی گرفتن استخدام های مشاغل سبز از نرخ کلی استخدام ها

پیشی گرفتن استخدام های مشاغل سبز از نرخ کلی استخدام ها به گزارش کار و درآمد، خراسان رضوی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، مهارت های سبز را بعنوان دانش، توانایی ها، ارزش ها و نگرش های مورد نیاز به منظور زندگی، توسعه و پشتیبانی از جوامع، اقتصادها و جوامع پایدار و کارآمد تعریف می کند.


به نقل از ویفروم، مشاغل سبز و نیروی کار با مهارت های لازم برای دستیابی به اهداف اقلیمی ضروری هستند. داده های جدید لینکدین در گزارش آینده مشاغل ۲۰۲۳ مجمع جهانی اقتصاد نشان داده است که استخدام برای نقش های سبز به صورت مداوم برای چهار سال متوالی از نرخ کلی استخدام در سراسر دنیا پیشی گرفته است.
نسل های جوان می دانند که تغییرات اقلیمی غیرقابل انکار و هم اکنون اثرات آن میلیونها جوان را در جستجوی شروع های جدید آواره کرده است و بازارهای کار را بشدت تغییر می دهد، به صورتی که میلیونها جوان با اختلال بی سابقه در سالهای اخیر شغل خویش را ترک کرده یا از دست داده اند.
امروزه جوانان ۳۳ درصد از جمعیت بیکار جهان را می سازند و بیشتر در مشاغل پرمخاطره قرار دارند. بر مبنای داده های سازمان بین المللی کار، کارکنان جوان دو برابر بیشتر از کارکنان بزرگسال در فقر شدید زندگی می کنند یا به صورت غیررسمی با حمایت اجتماعی اندک یا بدون حمایت اجتماعی مشغول به کار می شوند.
جوانان حتی در بهترین زمان ها، کمترین حضور در نهادهای سیاسی را دارند و در بازار کار با صدمه های شدیدی مواجهند. بدتر از آن، در طول بحران هایی مانند همه گیری کووید- ۱۹ یا چند بحران امروزی، جوانان به صورت نامتناسبی رنج می برند و کندتر از سایر گروههای سنی بهبود می یابند، با این وجود، وقتی از جوانان نظرسنجی می نماییم، جوانان با امید و خوشبینی به آینده نگاه می کنند و با وجود موانع و چالش های قابل توجه، جوانان به صورت خستگی ناپذیر تلاش می کنند.
توسعه مهارت های سبز برای اطمینان از ادغام جوانان در بازارهای کار فعلی و آینده خیلی مهم است اما باید با مشارکت بلندمدت اقتصادی و سیاسی مواجه شود. جوانان رهبران فردا نیستند، آنان تغییردهندگان امروز هستند و حق اظهار نظر برابر را دارند.
برای به چالش کشیدن وضع موجود و عرضه نوعی توانمندسازی که سبب تغییر تحول می شود، جوانان به دسترسی به مهارت ها و مشاغل سبز همینطور نمایندگی در فضاهای تصمیم گیری رسمی نیاز دارند تا از قدرت و نفوذ بر زندگی و آینده استفاده نمایند. این مورد تنها از راه نگاهی چندجانبه منسجم که نابرابری های سیستمی را اصلاح می کند و فرصت ها را برای همه گسترش می دهد، محقق می شود.
سیستم های آموزشی جامع که قادر به ساختن آینده ای تاب آور باشند، همراه با برنامه های اقدام ملی که اشتغال جوانان و حمایت های اجتماعی از جوانان را ارتقا می دهد، حیاتی می باشد. شناسایی و حمایت بیشتر برای سازمان های تحت رهبری جوانان در سطح محلی و ملی همینطور توسعه راهبردها و سیاست های هدفمند جوانان با تشکیل مکانیسم های مشارکت جوانان پاسخگو، فراگیر و متنوع مورد نیاز است.
منبع:

1402/10/19
13:03:16
5.0 / 5
222
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است