استاندار مركزی:

عقب افتادگی حوزه مسکن باید در سال 1403 جبران شود

عقب افتادگی حوزه مسکن باید در سال 1403 جبران شود به گزارش کار و درآمد، مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: عقب افتادگی در حوزه مسکن داریم که سال جاری بایستی به هر نحوی جبرانش نماییم.


فرزاد مخلص الائمه، ۷ فروردین در شورای مسکن استان مرکزی اظهار نمود: تعهد ۶۱ هزار واحد مسکونی دولت قابل تحقق است و تابحال بیشتر از ۵۵ هزار واحد را تأمین زمین کردیم که می توانند وارد فاز پروانه و ساخت شوند.
استاندار مرکزی ضمن اشاره به آماده تحویل بودن بخشی از واحدها اظهار داشت: بایستی تمام دستگاههای مسئول، پروژه های مسکن استان را در اولویت قرار داده و سرعت دهند.
وی با تکیه بر این که در مورد ساخت مدرسه و مسجد نباید غفلت شود خاطرنشان کرد: با عنایت به این که افزایش جمعیت را در آینده نزدیک در شهرک های مسکونی جدید شاهد خواهیم بود باید ساخت مدرسه و مسجد در اولویت قرار گیرد.
مخلص الائمه اضافه کرد: دفتر فنی استانداری در کنار اداره کل نوسازی مدارس قرار گیرد و در حوزه مدرسه سازی، سازماندهی کاملی در سطح استان صورت گیرد. در پروژه ۸۱۰۰ واحدی، اداره کل اوقاف متولی ساخت یک باب مدرسه و یک باب مسجد شده و در پروژه مسکن شهید سلیمانی، مسجد در شرف ساخت است.
وی با اشاره به اینکه شهر امیرکبیر نگین توسعه شهرسازی استان مرکزی است اظهار نمود: شرکت آب منطقه ای استان، پیشبینی و چاره اندیشی پیرامون تأمین آب شهر جدید امیرکبیر داشته باشد.
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه متقاضیان پروژه مسکن شهید سلیمانی درحال انتخاب واحد هستند اظهار داشت: ما نسبت به دهک های پایین در این پروژه تمهید دیگری را اندیشیدیم تا بتوانند وجه خویش را تکمیل کنند. بزودی ۲۰۰ تا ۳۰۰ واحد آماده تحویل خواهند بود و طبق جدول زمان بندی، واحدهای شهرک تحویل خواهند شد.
مخلص الائمه خاطرنشان کرد: گره پروژه تعاونی مسکن یاس بازنشستگان فراجا در اسرع وقت باز شود و تسهیلات بانکی و مساعدت های لازم برای این پروژه صورت گیرد و در اولویت های رسیدگی باشد.
او در آخر تصریح کرد: بانکها بایستی تا پایان ماه مبارک رمضان نسبت به تأمین مالی پیمانکاران آماده کار اقدام نمایند.
علی عسگری، مدیرکل بنیاد مسکن استان مرکزی هم اظهار نمود: از محل اعتبارات تخصیصی طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی، ۸ هزار سهمیه به بانکها اختصاص یافته که ۴۰۲۳ مورد به بانکها عرضه شدند و ۱۲۷۰ مورد معادل ۱۶ درصد سهمیه ابلاغی، قرارداد تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی منعقد شده است.
وی ادامه داد: مجموع پروژه های طرح نهضت ملی مسکن بنیاد مسکن استان مرکزی ۳۴۰۴ مورد است.
سعید میرزایی، مدیرعامل شرکت عمران شهر های جدید استان مرکزی هم اظهار نمود: ۸ هزار قطعه زمین ۲۰۰ متری در شهر جدید امیرکبیر تحویل متقاضیان خواهیم داد.
منبع:

1403/01/08
13:36:23
5.0 / 5
244
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تعاونی , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است