ویرایش جدید مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان ابلاغ گردید

ویرایش جدید مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان ابلاغ گردید کار و درآمد: مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از ابلاغ ویرایش پنجم مبحث 17 مقررات ملی ساختمان با عنوان سامانه گاز طبیعی در ساختمان توسط وزیر راه آگاهی داد.به گزارش کار و درآمد به نقل از مهر، حامد مانی فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به این که زمان انقضای ویرایش ۱۴۰۱ این مبحث، سه ماه پس از تاریخ این ابلاغ بوده و تا سه آینده استفاده از هر دو ویرایش مبحث مجاز است، اظهار داشت: ویرایش پنجم نسبت به ویرایش چهارم نگاه قابل توجهی به موضوع صرفه جویی در مصرف انرژی داشته است.
وی توضیح داد: بدین جهت جهت تغییر نام مبحث از لوله کشی گاز طبیعی به سامانه گاز طبیعی در ساختمان انجام شده تا موضوعات وسیع تری را شامل شود. همین طور ادغام فصل ۷ تحت عنوان دودکش های دستگاه های گازسوز با فصل چهارم با عنوان طراحی سامانه گاز بمنظور پیوستگی هرچه بیشتر ضوابط مربوط به محصولات احتراق با مشخص فنی دستگاه های گازسوز انجام شده است.
وی اضافه کرد: دسته بندی ضوابط فنی انتخاب و نصب دستگاه های گازسوز برمبنای نوع کاربرد آنها در ساختمان و سهولت هرچه بیشتر استفاده از آن، اصلاح و به روز رسانی اشکال و جداول ارائه شده در متن و پیوست ها، تدوین ضوابط تعویض دستگاه های گازسوز در چهارچوب الزامات فنی آن با رعایت کامل ضوابط ایمنی و افزایش بازدهی در مصرف انرژی و ارائه ضوابط فنی نصب و بهره برداری از دستگاه های گازسوز با کارایی بالاتر برای نخستین بار از دیگر خاصیت های این ویرایش محسوب می شود.
مانی فر تصریح کرد: دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان تلاش نموده تا در بازبینی و تدوین مقررات ملی ساختمان، موضوعات مهمی همچون حفظ سرمایه های ملی، رشد و توسعه فناوری، روزآمدی مصالح و تجهیزات، صرفه جویی در مصرف انرژی و ارتقای ایمنی را مورد توجه قرار دهد.
مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان تصریح کرد: بعد از گذشت دو سال از ابلاغ ویرایش چهارم مبحث هفدهم در سال ۱۴۰۱ و در اجرا مصوبات ابلاغ شورای عالی امنیت ملی، شورای عالی اقتصاد و شورای عالی انرژی در حوزه ناترازی مصرف گاز کشور، تدوین ویرایش پنجم در برنامه قرار گرفت. پیش نویس این مبحث در دو مرحله برای نظرخواهی عمومی منتشر و نتایج آن مدنظر قرار گرفت.
بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، مانی فر بیان کرد: نظرخواهی از پیش نویس ویرایش پنجم مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان بوسیله شرکت ملی گاز ایران، سازمان بهینه سازی مصرف انرژی، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، ادارات کل راه و شهرسازی، شورای مرکزی و سازمان های نظام مهندسی ساختمان استانها بطور کتبی و جداگانه گرفتن شده است.

1403/03/05
15:35:59
5.0 / 5
372
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است