ممنوعیت هایی برای بار حاجی ها

ممنوعیت هایی برای بار حاجی ها کار و درآمد: همزمان با خروج 60 درصد زوار ایرانی از عربستان، سازمان حج و زیارت از زوار خواست از انتقال برخی کالاها به ایران اجتناب کنند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، در دستورالعمل انتقال بار حجاج که از طرف شرکت هواپیمایی ایران و سازمان حج و زیارت انتشار یافته از زوار خواسته شده است از انتقال برخی کالاها از عربستان به ایران اجتناب کنند.
شرکت هواپیمایی ایران، انتقال اسکوتر، اسباب بازی های شارژی، بلندگوهای همراه، اقلام باتری دار و مشابه آنرا به داخل هواپیما (حتی در قسمت بار) ممنوع اعلام و تاکید کرده است: این قبیل اقلام هنگام تحویل بار در فرودگاه باقی می ماند و ضرر و زیان آن بطور کامل متوجه شخص مسافر خواهد بود.
همین طور تذکر داده شده است از طناب کشیدن دور چمدان ها و قفل زدن به آنها جداً خودداری شود. بدیهی است در صورت انجام این کار، طناب ها و قفل ها هنگام تحویل بار، توسط کارکنان بومی باز می شود و مسئولیت آن به عهده مسافر خواهد بود.
تعدد چمدان ها و وزن زیاد بار مشمول جریمه اضافه بار می شود و جریمه نقدی مشتمل بر آن هنگام تحویل بار بصورت نقدی از زائر دریافت خواهد شد.
بارهای حجیم، سنگین و بدقواره و چمدان های پاره توسط مسئولین فرودگاهی تحویل گرفته نمی شود.
کیف های شطرنجی و پلاستیک های بزرگ در قالب بار پذیرفته نمی شود.
ویلچرها حتما در مکه تغلیف و تحویل بار شود. این کار در فرودگاه شامل هزینه ای حدود ۳۵ ریال سعودی خواهد داشت و زائر باید آنرا پرداخت کند.
به زوار یادآوری شده است انتقال آب زمزم تحت هر شکل به قسمت بار و یا داخل چمدان ممنوع بوده و از انتقال آن به داخل هواپیما جلوگیری شود. یادآوری شده است هر زائر فقط در حد دو تا سه بطری کوچک آب زمزم می تواند در کیف دستی خود داشته باشند.
بنابر اعلام سازمان حج و زیارت از حدود ۸۷ هزار و ۶۰۰ زائری که به حج رفته بودند که حدود ۶۰ درصد آنها از عربستان خارج شده اند و مقرر است تا اوایل محرم باقی زوار نیز از این کشور بیرون بروند.
منبع:

1403/04/12
18:53:55
5.0 / 5
75
تگهای خبر: سازمان , شركت , كالا
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است