سفره مردم پس از ۸۰ سال برنامه توسعه هنوز خالی است

سفره مردم پس از ۸۰ سال برنامه توسعه هنوز خالی است كار و درآمد: وزیر تعاون با اشاره به اینكه با وجود گذشت ۸۰ سال از اجرای برنامه های توسعه ای اما سفره های مردم همچنان خالی است، اظهار داشت: امروز جامعه مزدبگیر كشور به لحاظ قدرت خرید وضعیت مناسبی ندارد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، علی ربیعی در مراسم اتحادیه جهانی كارگران كه با حضور هیات رئیسه این اتحادیه در محل هتل همای تهران برگزار شد، اظهار داشت: خوشحالم كه در جمع اعضای اتحادیه جهانی كارگری دنیا هستم و مفتخرم كه در سومین نشست این اتحادیه حضور دارم، بنابراین امیدوارم مباحثی كه صورت می گیرد، در نهایت به بهبود وضعیت كارگران كمك نماید.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه پیش از مسئولیت وزارت، موسس اتحادیه كارگری ایران بودم، ادامه داد: با مشكلات زندگی كارگری به خوبی آشنایی دارم و زندگی كارگری را درك كرده ام. امروز بعنوان وزیر اعلام می كنم كه تمام مسیرهای سخت زندگی كارگری را طی كرده ام و با پیچ و خم های زندگی این قشر از جامعه به خوبی آشنایی دارم.
وی ادامه داد: بعنوان كارگر زمانی در بخش آرماتوربندی ساختمان فعالیت می كردم و آخرین شغل من بعنوان كارگر، مربوط به دوران پیروزی انقلاب در شركت جنرال موتورز بود، ازاین رو زندگی كارگری و پیچ و خم های این مسیر را به خوبی درك می كنم.
ربیعی اضافه كرد: همینطور پدرم كارگر راه آهن بود. با این حال سختی زندگی كارگری، دوران بازنشستگی كارگر و نداشتن امنیت شغلی را به خوبی حس می كنم و الان كه بعنوان وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی مسئولیت دارم، باید در جهت اجرای سیاست های ضدفقر و كاهش نابرابری درآمدی برنامه ریزی كنم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در ادامه به مشكلات بیكاری اشاره نمود و خطاب به هیات رئیسه اتحادیه جهانی كارگران اظهار داشت: از طرفی در حوزه اشتغال بعنوان وزیر مسئولیت دارم كه امروز به علت رشد جمعیت در مقطعی از زمان با بحران بیكاری و انباشت نیروی كار مواجه هستیم، ازاین رو مسئولیت امروز خود بعنوان وزیر را یك فرصت تاریخی برای خود می دانم.
وی با تاكید بر اینكه معتقدم مشكلات زندگی كارگران امروز با پیچیدگی های خاصی مواجه می باشد، اضافه كرد: اما باید بی وقفه تلاش نماییم تا كارگران دنیا همچون ایران زندگی بهتری داشته باشند.
ربیعی با اشاره به اینكه متاسفانه شاخص نابرابری در انواع مختلف ادامه دارد، اظهار داشت: حدود ۸۰ سال است كه كشور ایران برنامه های توسعه ای را دنبال می كند اما هنوز سفره های مردم خالی است و قدرت خرید جامعه مزدبگیر امروز وضعیت مناسبی ندارد.
وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: یكی از سیاست هایی كه طی پنج سال قبل بعنوان وزیر دنبال كردم، پیشی گرفتن میزان افزایش مزد بر تورم بود و تلاش كردیم بازنشستگان طی چهار سال قبل بیش از نرخ تورم دریافتی داشته باشند. همینطور سعی كردیم درصد افزایش مزد سالانه جامعه كارگری بیش از نرخ تورم باشد اما مشكلات معیشتی جامعه كارگری فراتر از این مباحث است.
ربیعی همینطور در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به اینكه مسئله كارگران در منطقه نسبت به دنیا پیچیدگی های بیشتری دارد، اظهار داشت: متاسفانه جنگ، تروریسم و حمله های عراق زمینه بیكاری در كشور عراق را فراهم نمود و امروز حدود سه میلیون مهاجر بیكار ناشی از جنگ به ایران مهاجرت كرده اند، هر چند من بعنوان وزیر كار در ایران برای اشتغال این افراد سخت گیری نمی كنم و پذیرای آنها هستیم، اما مسائل منطقه همچون مناقشات سوریه، سودان و یمن علاوه بر بیكاری، فقر را در منطقه گسترش داد.
وی با اشاره به سیاست های توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در جهت تقویت مهارت نیروی كار را همچون سیاست های وزارت كار عنوان نمود و اضافه كرد: ما باید بتوانیم دانش و داشته های خویش را در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای با كشورهای دیگر به اشتراك بگذاریم كه این سیاست را هم دنبال می نماییم.
ربیعی همینطور اظهار داشت: مبحث تكنولوژی و توسعه فناوری وضعیت نیروی كار در آینده را با ابهامات بیشتری مواجه می كند كه باید در این زمینه سیاست های شفاف اتخاذ شود.


1396/12/10
17:28:12
5.0 / 5
4391
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است