قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:

تكمیل مسكن مهر ۱۱ هزار میلیارد تومان می خواهد

تكمیل مسكن مهر ۱۱ هزار میلیارد تومان می خواهد كار و درآمد: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: طبق برآوردها حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تكمیل پروژه های مسكن مهر فقط از نظر خدمات زیربنایی، رو بنایی، دسترسی و راه های ارتباطی نیاز داریم.به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، اصغر مهرآبادی در جلسه ای كه با حضور فرماندار، نمایندگان و مدیران رشت در فرمانداری برگزار شد، اظهار نمود: در استان گیلان اقدامات خوبی انجام شده و مسكن مهر روبه اتمام است، حدود ۶۰ درصد واحدها خودمالك است و دولت فقط تسهیلات بانكی می پردازد.

وی با اشاره به اینكه دولت در مسكن مهر زمین را به صورت اجاره ای می دهد و ۵۰ درصد عوارض پروانه ساختمانی را دولت در حد توانش پرداخت می كند، اضافه كرد: هم اكنون كارگروهی تحت عنوان مسكن مهر در هیات دولت تشكیل شده كه طبق برآوردها حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تكمیل پروژه های مسكن مهر فقط از نظر خدمات زیربنایی، رو بنایی، دسترسی و راه های ارتباطی نیاز داریم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اعتبار فوق به تصویب كار گروه رسید، طی جلسات مشترك با دفاتر خدمات رسان به این نتیجه رسیدیم كه حدود 4000 میلیارد تومان برای تامین خدمات زیربنایی نظیر تصفیه خانه، مخازن و خط انتقال نیاز داریم؛ 4000 میلیارد تومان دیگر هم برای تامین خدمات روبنایی نیاز داریم.

وی با اشاره به اینكه در مسكن مهر كشور به ۲۵ هزار كلاس درس نیاز داریم، افزود: به صورت متوسط حدود ۲۵۰۰ باب مدرسه می شود، هم اكنون ۵۰۰ باب مدرسه توسط دولت در نظر گرفته شده كه بیش از ۵۰ درصد آن دایر می باشد. عموما از منابع داخلی یا از محل فروش زمین یا تهاتر تامین اعتبار صورت گرفته است.

مهرآبادی تامین امنیت و رفاه عمومی سایت های مسكن مهر را بسیار مورد توجه دانست و خاطرنشان كرد: هم اكنون ۳۰۰ هزار واحد مسكن مهر در كشور ساخته و آماده شده است اما به علت عدم وجود كلانتری، مدرسه و درمانگاه كسی تحویل نمی گیرد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تصمیم بر این شده كه از اعتبار ۱۱ هزار میلیاری، هزار میلیارد تومان به وزارت نیرو پرداخت شود و ۴۰۰ میلیارد تومان هم برای آماده سازی و محوطه سازی در نظر گرفته شده است. با تصویب و پرداخت این مبلغ، بخش عمده ای از خدمات زیرساختی حل می گردد.

وی خاطرنشان كرد: قرار بود از محل یارانه ها ۱۰۰ میلیارد تومان به ما پرداخت شود كه ۸۵ میلیارد تومان تخصیص یافت و از این محل ۸۰ میلیارد تومان به گیلان علاوه بر ۲۲ میلیارد تومان اسناد خزانه پرداخت گردید كه مجموعا ۱۰۰ میلیارد تومان می گردد.

مهرآبادی اضافه كرد: امسال بطور قطع كمك هایی به استان گیلان انجام می گیرد، یك سوم هزینه ساخت مدرسه را تقبل می نماییم به شرط اینكه دو سوم از اعتبارات استانی تامین گردد. در دولت قبل تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش و سازمان نوسازی به امضا رسید در خصوص اینكه اسكلت سقف ۱۱۰ واحد آموزشی توسط ما و بقیه امور توسط آنها انجام گیرد.

این مقام مسئول تصریح كرد: هم اكنون ساخت ۵۰۰ واحد آموزشی را شروع كردیم كه حدود ۳۰۰ واحد به اتمام رسیده و مابقی در حال تكمیل است.


1396/12/12
23:40:08
5.0 / 5
4628
تگهای خبر: خدمات , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است