شیك سازی در عنوان مشاغل

شیك سازی در عنوان مشاغل كار و درآمد: معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور معتقد می باشد داشتن نیروی انسانی ماهر از مهمترین عوامل دستیابی به توسعه است. او می گوید عنوان شغل برای جوانان مهم بوده و جایگاه برخی شغل ها در جامعه باید ارتقا پیدا كند.سیدعلی موسوی در گفت وگو با ایسنا، اظهار كرد: در حال حاضر شغل های متعددی در بازار كار وجود دارد ولی ممكن است جوانان رغبتی به انجام آنها نداشته باشند.
وی افزود: این امر به این دلیل است كه گروه بندی مشاغل انجام نشده تا افرادی كه آموزش می بینند در این گروه ها گسترده و پخش شوند لذا ابتدا باید روی طبقه بندی و گروه بندی مشاغل كار كنیم و بر اساس آن جویندگان كار را به سمت مشاغل موجود تشویق كنیم.
معاون آموزش سازمان فنی و حرفه ای كشور ادامه داد: بخشی از فرصتهای شغلی موجود به دلیل نبود فرهنگ كار در میان جوانان و جویندگان كار خالی می ماند كه در این راستا باید تقویت و توسعه و نهادینه سازی فرهنگ كار را با جدیت دنبال كرد.
موسوی با اشاره به تغییر عنوان برخی شغل ها و شیك سازی مشاغل اظهار كرد: جایگاه برخی شغل ها در جامعه باید ارتقا و عنوان آنها تغییر كند. كسی كه دیپلم گرفته باید بتواند گزینه های مختلفی برای انتخاب داشته باشد مثلا عنوان مكانیسین برق خودرو برای یك جوان جویای كار جذاب تر از عنوان باطری ساز است یا عنوان مكانیسین و تكنسین خودرو بیشتر از مكانیك جلب توجه می كند.
وی خاطرنشان كرد: در حال حاضر اسم و برند برای جوانان بسیار مهم است و لازم است به سمت برندسازی در مشاغل برویم و آینده شغلی را متحول كنیم. البته سازمان فنی و حرفه ای و وزارت كار در این زمینه گام های موثری برداشته اند.
معاون آموزش سازمان فنی وحرفه ای گفت: امروز مهمترین هدف سازمان، مهارت آموزی به نیروهای جویای كار و به روز رسانی مهارت شاغلان است و با گذراندن دوره های مهارتی ورود جوانان به بازار كار تسهیل می شود.
به گفته وی در جامعه ای كه انتقال مهارت به نیروی انسانی مورد توجه واقع شود، رشد و توسعه و بهره وری با سرعت بیشتری انجام می گیرد و آموزشهای فنی و حرفه ای با هدف پاسخگویی به نیازهای بازار كار ارائه می شود.

 

1396/05/27
22:07:04
5.0 / 5
6130
تگهای خبر: مشاغل , بازار كار , جامعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است