یك مقام مسئول كارگری تاكید كرد

ایجاد اشتغال پول می خواهد

ایجاد اشتغال پول می خواهد به گزارش كار و درآمد عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار معتقد می باشد بدون جذب سرمایه های خارجی نمی توان شغل پایدار ایجاد نمود.علی اصلانی در گفت وگو با ایسنا، بزرگترین معضل جامعه و دغدغه خانواده ها را بیكاری دانست و گفت: در حال حاضر عدم تناسب میان عرضه و تقاضا به گسترش بیكاری دامن زده است و اگر دولت می خواهد به اشتغال برسد و معضل بیكاری را حل كند باید به جذب سرمایه های خارجی نگاه ویژه ای داشته باشد.
اصلانی افزود: دولت باید در تعامل با دیگر قوا به سمت سرمایه های خارجی برود چون ایجاد شغل بدون سرمایه گذاری خارجی، شعاری بیش نیست.
به گفته عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار، ایجاد یك شغل پایدار در كشور ۱۵۰ میلیون تا ۳۰۰ میلیون تومان نیاز پول دارد و اگر تعداد بیكاران كشور در این رقم ضرب شود، هزینه هنگفتی خواهد شد كه هیچكدام از بانكهای كشور قادر به تامین آن نخواهند بود.
اصلانی با بیان اینكه برای اشتغال پول می خواهیم، تصریح كرد: بدون سرمایه گذاری خارجی نمی توان شغل ایجاد كرد. امروز صنوف و واحدهایی كه از بانكها وام نگرفته اند، بهتر و راحت تر كار می كنند ولی بنگاههایی كه ناچار به گرفتن وام شدند، در سراشیبی ركود و تعطیلی قرار گرفته اند چون قیمت تمام شده كالا با سودی كه بانك می گیرد قابل رقابت نیست و تولیدكننده پولی كه از فروش محصولش به دست می آورد باید بابت قسط وام بانك سود فروش محصولش را اتش را باید بابت اقساط وام بانك بگذارد.
وی در ادامه از امضای تفاهم نامه همكاری مشترك میان ادارات كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استانها با تشكل های كارگری و كارفرمایی خبر داد و گفت: این تفاهم نامه با هدف گسترش فرهنگ كار به امضا رسیده و گامی مهم در جهت بازگشت به فرهنگ كار و نهادینه سازی آن است.
عضو كانون علی شورای اسلامی كار متذكر شد: معتقدم كه ترویج فرهنگ كار به جای كارخانه ها باید از رسانه ها و صدا و سیما گسترش یابد و داستان سریال ها به جای نمایش ماشین های گران قیمت و خانه های تجملاتی و یك شبه پولدار شدن به سمت فرهنگ كار و كارآفرینی برود.
وی در پایان یكسان سازی نرخ ارز، كاهش تورم و خروج از ركود را سه اقدام دولت دوازدهم در مقابله با بیكاری دانست و اظهار كرد: یكسان سازی نرخ ارز در جلوگیری از خروج ارز، سرمایه های داخلی و گسترش قاچاق موثر است، از طرفی دولت باید خط فقر را به نرخ تورم نزدیك كند در غیر این صورت ركود از بین نخواهد رفت.اگر ركود در بخش كارخانه ها، صنوف و مسكن از بین نرود اشتغال ایجاد نمی شود.

 

1396/05/29
19:26:00
5.0 / 5
5764
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است