ربیعی نماینده كارگران در شورای عالی كار در اوایل پیروزی انقلاب

ربیعی نماینده كارگران در شورای عالی كار در اوایل پیروزی انقلاب كار و درآمد: علی ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بعد از جلسه دیشب شورای عالی كار در كانال اختصاصی خود از حضورش بعنوان نماینده كارگران در شورای عالی كار در اوایل انقلاب نوشت.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا ربیعی در كانال اختصاصی خود آورده است:
امشب، به یاد می آورم كه در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، در آن شرایط انقلابی، من بعنوان نماینده كارگران در هیات عالی حل اختلاف، در همین اتاق بر سر مزد چانه زنی می كردم. عكس زیر مربوط به همین دوران است.
یكی از حساس ترین لحظات هر سال برای من، لحظه تعیین مزد كارگران و كارفرمایان در زمان قبول مسئولیت وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی بوده است، تصمیمی كه در سرنوشت 15 میلیون خانوار كارگر و مستمری بگیر ایرانی تاثیر به سزایی دارد. به علت فقدان سیاست های مشخص و نبود چشم انداز های كلان، سال ها قدرت خرید كارگران و بازنشستگان كاهش یافته است. حتی كنترل تورم، صرفا از كاهش قدرت خرید بیشترِ كارگران جلوگیری می كند. افزایش قدرت خرید، نیاز به ترمیم مزد و سیاستهای مزدی و حمایتی مستمر دارد. خوشحالم كه در طول پنج سالی كه در تعیین مزد و مستمری كارگران و بازنشستگان مسئولیت داشته ام با تمام توان سیاست "پیشی گرفتن مزد از تورم" را دنبال كرده ام تا اینكه این سیاست به بار نشست. این اقدام بعنوان یكی از رویكردهای دولت تدبیر و امید در قبال كارگران و بازنشستگان همواره از حمایت رئیس جمهور محترم كشورمان حسن روحانی برخوردار بوده و ایشان با جدیت همواره برای رفاه و آسایش كارگران و بازنشستگان بر آن تاكید ویژه داشته اند. در ساعت ده شب 28 اسفند 1396 است پس از نشست با كارگران با گروه های كارفرمایی هم جلسه ای داشتم.
امسال دیدگاه های كاملا متفاوتی وجود داشت، ساعت های طولانی بامداد و شب و نیمه شب، نمایندگان كارگران و كارفرمایان به مذاكره پرداختند، در بیش از 50 ساعت از این مذاكرات به شخصه حضور داشتم تا همه نظرات را از نزدیك بشنوم. هم اكنون در مورد گروهی كه حداقل دستمزد را دریافت می كنند تفاهم نظر فراهم آمدهُ كه شامل افزایش حدود بیست درصدی است. این بدان معناست كه بیش از 130 درصد بالاتر از تورم حداقل دستمزد را در سال 1397 افزایش خواهیم داد. مذاكرات در مورد سایر سطوح تخصصی كماكان در جریان است تا بهترین تصمیم ممكن برای كارگران زحمتكش، صبور و میهن پرست ایران اسلامی اتخاذ شود.
من هنوز وضع معیشت كارگران را كافی نمی دانم و معتقدم برای افزایش قدرت خرید كارگران هنوز باید كارهای زیادی انجام دهیم. با امید به خدا و همراه با كشش اقتصاد و توان واحدهای تولیدی، باید گامهای مفیدتری برای بهبود معیشت كارگران برداریم و این سیاست سالها تداوم یابد.
ساعت دو و پنجاه و هشت دقیقه صبح بیست و نهم اسفند نود وشش _ دفتر كارم در خیابان آزادی

/
1397/01/01
12:30:40
5.0 / 5
4674
تگهای خبر: كارگر
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است