مقام مسئول كارگری اعلام كرد:

۹۶ سال سختی برای كارگران بود

۹۶ سال سختی برای كارگران بود كار و درآمد: عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار تصویب بند ˮزˮ تبصره ۷ بودجه سال ۹۷ و واریز منابع درمان تامین اجتماعی به خزانه را از اتفاقات تلخ سال ۹۶ عنوان نمود و اظهار داشت: سال 96 به لحاظ اقتصادی و معیشتی برای كارگران سخت گذشت.علی اصلانی در گفت وگو با ایسنا، به ارزیابی حوزه روابط كار در سال ۱۳۹۶ پرداخت و اظهار داشت: سالی كه گذشت سالی سخت برای جامعه كارگری و كارفرمایی بود. با اینكه در بحث روابط كار با عنایت به شعار سه جانبه گرایی اقداماتی صورت گرفت، ولی عملا در حدی نبود كه رضایت خاطر كارگران را نسبت به سال های گذشته داشته باشد.

وی ادامه داد: به لحاظ معیشتی و اقتصادی امسال برای جامعه كارگری به سختی گذشت و وضعیت بد بنگاه ها و كارخانه ها، شرایط حاكم بر اقتصاد، نبود امنیت شغلی و بیكاری عرصه را بر كارگران تنگ كرد.

این مقام مسئول كارگری با اشاره به اینكه اقتصاد ایران بیمار است و باید سالها كوشش كرد تا بتوان آن را مداوا كرد، اظهار داشت: امسال اعتراضات كارگری بخصوص در استان ها به علت عدم امنیت شغلی، حقوق های معوق و قراردادهای كار بود و با تعطیلی بنگاه ها مواجه شدیم.

عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار تصویب بند "ز" تبصره ۷ بودجه سال ۹۷ را از دیگر اتفاقات سال ۹۶ عنوان نمود و اظهار داشت: آخرین ضربه ای كه دولت به جامعه كارگری زد، واریز منابع درمان تامین اجتماعی به خزانه كشور بود و قبلا هم چنین برنامه ای را با طرح جداسازی بیمه درمان تامین اجتماعی دنبال كردند ولی موفق نشدند، دولت گذشته چنین كاری را با ما نكرد و دولت تدبیر و امید بدون در نظر گرفتن منافع كارگران این لایحه را به مجلس فرستاد.

اصلانی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی نهادی عمومی و غیردولتی است و ۹۸ درصد حق بیمه كارگران به سازمان واریز می گردد و جای سوال است كه چطور شورای نگهبان این مصوبه را خلاف شرع ندانست و آن را رد نكرد.

این مقام مسئول كارگری در انتها با اشاره به اینكه مساله سازمان تامین اجتماعی تنها بحث درمان نیست، اضافه كرد: درمان خط قرمز جامعه كارگری است ولی كارگران بیش از هرچیز نگران از هم پاشیدن شاكله سازمان هستند و اگر تبصره برنگردد استقلال تامین اجتماعی از بین خواهد رفت.
1397/01/03
12:44:21
5.0 / 5
5552
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است