وزیر كار خبر داد؛

دستمزد ۱ و نیم میلیونی حداقلی بگیر با ۲ فرزند، حقوق بازنشستگان بزودی

دستمزد ۱ و نیم میلیونی حداقلی بگیر با ۲ فرزند، حقوق بازنشستگان بزودی كار و درآمد: وزیر تعاون با اشاره به جزئیات نشست پایانی شورای عالی كار برای تعیین دستمزد ۹۷ اظهار داشت: دستمزد یك كارگر حداقلی بگیر با دو فرزند امسال یك میلیون و ۵۳۴ هزار و ۵۲۲ تومان است.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، علی ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بعد از آخر نشست شورای عالی كار و بسته شدن پرونده دستمزد ۹۷ اظهار داشت: بررسی تعیین دستمزد سال ۹۷ در حدود ۱۴ جلسه شورای عالی كار برای توافق نمایندگان كارگری و كارفرمایی مورد بررسی قرار گرفت كه بر این اساس در انتها نشست امروز با توافق شركای اجتماعی (نمایندگان كارگری، نمایندگان كارفرمایی و دولت) مقرر شد حداقل دستمزد سال جاری برای «حداقلی بگیران» ۱۹.۵ درصد نسبت به پایه حقوق سال ۹۶ افزایش یابد كه نسبت به تورم منتهی به سال ۹۶ حدود ۱۳۰ درصد رشد داشته است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درباره میزان افزایش دستمزد «سایر سطوح مزدی» كه حدود ۷۰ درصد از مزدبگیران را شامل می شود، اظهار داشت: همینطور در مورد میزان افزایش دستمزد این گروه از كارگران مقرر شد پایه حقوق آنها ۱۰.۴ درصد نسبت به سال ۹۶ به اضافه روزانه ۲۸ هزار و ۲۰۸ ریال (۸۴۶۲۴ تومان ماهیانه) افزایش یابد.
ربیعی ادامه داد: بر این اساس دستمزد یك كارگر كه در سال ۹۷ برای نخستین بار وارد بازار كار می گردد (كارگر حداقلی بگیر) در صورت داشتن دو فرزند، یك میلیون و ۵۳۴ هزار و ۵۲۲ تومان خواهد بود.
رئیس شورای عالی كار اضافه كرد: در بخشنامه دستمزد ۹۷ با اضافه كردن تبصره ای به كارفرمایان اجازه داده شد تا در صورت تمایل می توانند دستمزد بیشتری را برای كارگر خود لحاظ كنند.
وی با اشاره به اینكه ما باید قدرت خرید از دست رفته كارگر را جبران نماییم به نامگذاری امسال با عنوان «حمایت از كالای ایرانی» اشاره نمود و اظهار داشت: بر مبنای مطالعات انجام شده در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با عنایت به اینكه قشر كارگری كالای ایرانی خرید می كنند، افزایش مزد می تواند منجر به رونق تولید كالاهای داخلی شود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با تاكید بر اینكه صورتجلسه دستمزد ۹۷ توسط نمایندگان كارگری و كارفرمایی به امضا رسید ابراز امیدواری كرد در سالهای آینده سیاست پیشی گرفتن مزد از دستمزد ادامه داشته باشد.
ربیعی اظهار داشت: تا روز یكشنبه هفته آینده بخشنامه دستمزد ۹۷ برای اجرا ابلاغ خواهد گردید.
افزایش۱۹.۵درصدی حقوق بازنشستگان حداقلی بگیر/حقوق سایر سطوح بزودی مشخص می شود
ربیعی همینطور درباره میزان افزایش حقوق بازنشستگان لشگری و كشوری اظهار داشت: حقوق بازنشستگان حداقلی بگیر نسبت به سال ۹۶ به میزان ۱۹.۵ درصد برای سال ۹۷ افزایش پیدا كرد.
وی ادامه داد: حقوق بازنشستگان دارای سایر سطوح مزدی هم طبق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی باید باید به پیشنهاد رئیس سازمان تامین اجتماعی به وزیر كار عرضه و بعد از تایید هیئت وزیران نهایی شود. بر این اساس منتظر دریافت پیشنهاد رئیس سازمان تامین اجتماعی در مورد میزان افزایش حقوق بازنشستگان دارای سایر سطوح مزدی هستم.

1397/01/24
14:05:16
5.0 / 5
4538
تگهای خبر: حقوق , سازمان , كارگر
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است