مدیرعامل سازمان زمین و مسكن:

زمین مسكن اجتماعی آماده است اما بنیاد باید پول بدهد

زمین مسكن اجتماعی آماده است اما بنیاد باید پول بدهد كار و درآمد: مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن اظهار داشت: آماده واگذاری زمین برای مسكن اجتماعی هستیم ولی مادامی كه بنیاد مسكن توان پرداخت هزینه خرید زمین دولتی را نداشته باشد این اقدام انجام نخواهد شد.حمیدرضا عظیمیان در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: قانون مشخص كرده كه ما برای طرح مسكن اجتماعی، زمین را با قیمت پایین در اختیار بنیاد مسكن قرار دهیم، نه این كه مجانی واگذار نماییم. ما زمین را در اختیار بنیاد مسكن قرار می دهیم، بنیاد بر مبنای معرفی افراد واجد شرایط توسط وزارت رفاه اقدام به ساخت مسكن برای آنها می كند. اعتبار را هم سازمان برنامه وبودجه در اختیار بنیاد مسكن قرار می دهد. بنابراین این مورد یك فرآیند چهارجانبه است كه نیاز به بودجه دولتی دارد.

وی ادامه داد: به هر حال دولت در سال ۱۳۹۶ با مشكلات مالی مواجه بود و نتوانست بودجه مورد نیاز مسكن اجتماعی را تامین كند. كسی كه مقرر است از ما زمین بگیرد باید مطمئن باشیم كه طرح دارد، ردیف اعتباری و كد پیمانكاری دارد؛ چون كه قرار نیست كسی به جای ما زمین داری كند. دستگاهی كه از ما برای مسكن اجتماعی زمین می گیرد باید قصد انجام ساخت و ساز داشته باشد. اما با عنایت به این كه بنیاد مسكن نتوانسته اعتباری تهیه نماید اتفاقی در این خصوص نیفتاده است. اگر اعتبارات بنیاد مسكن تامین گردد و افراد معرفی شوند به هر میزان زمین كه بخواهند در اختیار آنها قرار می دهیم.

زمین های متصرفه دولتی سنددار می شود

عظمیان هم چنین با اشاره به فعالیت های سازمان ملی زمین و مسكن در سال قبل اظهار داشت: یكی از مهم ترین كارهایی كه بهمن ماه سال ۱۳۹۶ انجام شد ابلاغ دستورالعمل واگذاری سند به زمین های دولتی بود كه پس از انقلاب بر روی آنها ساخت و ساز انجام شده و عموما در حاشیه شهرها قرار دارد. بر این اساس مردم می توانند نسبت به سنددار كردن خانه های خود بر روی املاك دولتی اقدام نمایند.

خانه دار شدن ۸۰۰۰ خانوار دومعلولیتی تا آخر سال

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن ادامه داد: اقدامات دیگر ما واگذاری زمین مجانی برای ساخت مسكن خانواده های شهدا، جانبازان و دومعلولیتی ها است. تا كنون حدود ۸ هزار خانوار دارای دو فرد معلول شناسایی شده كه ساخت مسكن حدود ۱۳۰۰ خانوار دیگر باقی مانده كه امیدواریم امسال تكمیل شود.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، ۱۹ فروردین ماه امسال جواد حق شناس ـ معاون بنیاد مسكن ـ درمورد آخرین وضعیت مسكن اجتماعی اظهار داشته بود: متاسفانه مسكن اجتماعی هنوز تامین اعتبار نشده است. ازاین رو علی رغم علاقه مندی دستگاههای مسوول مثل سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسكن، هنوز اجرایی نشده است. زمینی هم تحویل نگرفته ایم.

دولت یازدهم از ابتدای تشكیل در سال ۱۳۹۲ طرح مسكن اجتماعی را بعنوان یك مدل پیشنهادی ارائه كرد تا اینكه نهایتا در سوم اسفندماه ۱۳۹۵ جزئیات این طرح به تصویب هیات وزیران رسید. بر مبنای آن مقرر شد سالیانه ۱۰۰ هزار واحد در قالب مسكن اجتماعی و مسكن حمایتی با مسوولیت بنیاد مسكن تامین شود؛ طرحی كه به علت عدم تخصیص بودجه و یارانه های مورد نیاز، هنوز روی كاغذ باقی مانده است. با این حال در ایام اخیر علی چگنی مدیركل دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی گفته كه در سال های ۹۲ تا ۹۶ در قالب اجرای طرح مسكن اجتماعی توانستیم نزدیك به ۱۰۷ هزار مسكن برای دهك های كم درآمد تامین نماییم.
1397/01/30
15:45:05
5.0 / 5
4536
تگهای خبر: سازمان , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است