مشكلات فارغ التحصیلان در حوزه های مهارتی

مشكلات فارغ التحصیلان در حوزه های مهارتی كار و درآمد: رئیس سازمان فنی و حرفه ای كشور با اشاره به مشكلات فارغ التحصیلان در حوزه های مهارتی اظهار داشت: متاسفانه امروز چیزی كه در دانشگاه خوانده و آموزش داده می شود، كمتر در فرآیند تولید و اشتغال به درد فارغ التحصیل می خورد.به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، سلیمان پاك سرشت در آیین افتتاح اولین مركز آموزش فنی و حرفه ای خیرساز استان سمنان در شهمیرزاد با تجلیل از تلاش های خیرین شهمیرزادی از آن بعنوان یك كار ماندگار نام برد و با اشاره به مشكلات كشور در حوزه اشتغال و تولید اظهار نمود: دولت تدبیر و امید و شخص رئیس جمهوری بر حل فقر و بیكاری با استفاده از آموزش های مهارتی تاكید دارند.

وی با اشاره به فراگیر شدن فعالیت سازمان های مردم نهاد در جهان اضافه كرد: امروز دنیا به این نتیجه رسیده كه دولت ها به تنهایی قادر به حل همه مشكلات نیستند و از این رو دولت ها به سمت سیاست گذاری و تعیین كردن افق ها و هموارسازی مسیرها رفتند و امور را به متخصصان و سازمان های مردم نهاد سپردند.

معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه دولت دوازدهم هم بر لزوم سپردن امور به مردم و سازمان های مردم نهاد تاكید دارد ادامه داد: سازمان های مردم نهاد و خیرین نیك اندیش در حوزه های مختلف و همچون اشتغال و مهارت آموزی می توانند نقش مهمی ایفا كنند.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای كشور اظهار داشت: نهضت خیرین مهارت در كشور شروع و روزبه روز در حال فراگیر شدن است.

وی از چرخه تولید بعنوان فرآیندی پیچیده نام برد و اظهار داشت: عوامل و حلقه های متعددی در شكل گیری تولید و اشتغال نقش دارند و بنابراین باید برای اتصال این حلقه ها تلاش شود.

او با اشاره به اینكه باید مهارتی آموزش داده شود كه به درد تولید بخورد اضافه كرد: سازمان فنی و حرفه ای كشور از توسعه مهارت آموزی استقبال می كند و همه توان خویش را برای توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی بكار می گیرد.

پاك سرشت با اشاره به اینكه یك اراده جمعی در كشور برای حل مشكلات كشور و برون رفت از معضل اشتغال شكل گرفته است اظهار داشت: ورود خیرین و مردمی كردن مهارت آموزی نشانی از شكل گیری این اراده جمعی در استان سمنان است.

وی با اشاره به اینكه تربیت نیروی انسانی ماهر هیچ جایگزینی جز مهارت آموزی و آموزش در كشور ندارد ادامه داد: اگر مسائل و مشكلات ما مردمی و اجتماعی شود، دیگر نباید نگرانی از رویارویی با دشورای ها داشته باشیم.

او از آمادگی سازمان فنی و حرفه ای برای همراهی و كمك به خیرین و تجهیز مراكز خیرساز در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید فاصله بین تشخیص مسئله و حل مسئله ما كم شده است.


1397/01/31
21:33:14
5.0 / 5
4465
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , تولید , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است