رئیس سازمان برنامه و بودجه؛

تولید یك میلیون و ۳۳ هزار شغل در سال۹۷، به دنبال پول پاشی نیستیم

تولید یك میلیون و ۳۳ هزار شغل در سال۹۷، به دنبال پول پاشی نیستیم كار و درآمد: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور با تاكید بر اینكه امسال یك میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی در قالب ۱۲ برنامه تولید می نماییم اظهار داشت: ما به دنبال پول پاشی نیستیم.به گزارش كار و درآمد به نقل از سازمان برنامه و بودجه كشور، محمدباقر نوبخت در جلسه مشترك با اعضای فراكسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی كه در محل سازمان برنامه و بودجه كشور برگزار شد، اضافه كرد: مشوق و مبدع بحث اشتغال، مقام معظم رهبری هستند. ما در جلسه ای كه در مورد صدمه های اجتماعی در خدمت ایشان بودیم، فرمودند كه اشتغال بعنوان عامل اصلی كاهش صدمه های اجتماعی تلقی می گردد.
نوبخت با اشاره به تسهیل در مراحل پرداخت وام های اشتغال تصریح كرد: ما به دنبال پول پاشی نیستیم و هدف ما تولید بیكار بدهكار نیست، بلكه هدف اصلی ما این است كه امسال بتوانیم یك میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی در قالب ۱۲ برنامه تولید نماییم.
وی ابراز امیدواری كرد كه تا سال به نیمه خود نرسیده است، گزارش های نویدبخشی از اشتغال به استحضار ملت ایران رسانده شود.
پیش از سخنان رئیس سازمان برنامه و بودجه، پرویز فتاح رئیس كمیته امداد امام خمینی(ره) در اظهار داشت: تا تاریخ بیست وهشتم فروردین ماه سال جاری، حدود ۹۰ درصد اعتباراتی كه به كمیته امداد امام خمینی(ره) در مورد اشتغال زایی تخصیص داده شده بود، جذب شده است.
وی اضافه كرد: برای حدود ۱۴۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش كمیته امداد وام پرداخت شده و خوشبختانه همكاری بانك ها با كمیته امداد و مردم متقاضی وام خوب بوده است.
اولویت های منطقه ای اشتغالزا احصاء شده است
عیسی منصوری، معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت كار، تعاون و رفاه اجتماعی هم با ارائه گزارشی از برنامه اشتغال روستایی، تصریح كرد: برنامه اشتغال روستایی از بیستم دی ماه سال ۱۳۹۶ آغاز شد و ما نزدیك دو ماه فرصت داشتیم تا برنامه ارائه تسهیلات روستایی را آغاز نماییم كه طی این مدت فعالیت های خوبی هم انجام گرفت و دستورالعمل مربوط به آن تهیه و ابلاغ گردید.
وی اضافه كرد: در چارچوب این دستورالعمل، ثبت نام متقاضیان روستایی در سامانه «كارا» انجام گرفت و بعد از بررسی شرایط، فرآیندها را تسهیل كردیم.
نماینده وزارت كار با اشاره به اینكه در برنامه اشتغال روستایی، اولویت های منطقه ای احصاء شده اظهار داشت: در این برنامه رسته های اولویت دار در برنامه اشتغال روستایی و عشایر تعریف شد و توانستیم اطلس روستایی را احصاء نماییم.
در ادامه جلسه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ارائه نظرات و دیدگاه های خود در مورد طرح اشتغال روستایی پرداختند.
غلامرضا نوری رئیس كمسیون مشترك عمران و توسعه روستایی با اشاره به شناسایی زیرساخت های روستایی اظهار داشت: باید در كنار تجمیع روستاها، شهرك های صنعتی را هم دایر نماییم تا شاهد موفقیت بیشتر طرح اشتغال روستایی باشیم.
وی اضافه كرد: اگر بتوانیم رفت و آمدهای مردم را كم نماییم، در این صورت به بحث اشتغال هم كمك می نماییم. در كنار این امر باید زیرساخت های روستاها را هم بهتر بشناسیم.
علی كرد، نایب رئیس فراكسیون اشتغال و تولید مجلس هم در این نشست اظهار داشت: لزوم دارد نظارت كاملی از سوی دولت بشود و به گونه ای نباشد كه بانك ساز خودش را بزند و دستگاه اجرایی به گونه ای دیگر حركت نماید.
علی بختیار، یكی دیگر از اعضای فراكسیون تولید و اشتغال مجلس اظهار داشت: در زمینه توزیع وام های اشتغال باید به گونه ای مدیریت شود كه واحدهای صنعتی مشكل دار شناسایی شود و وام ها در مسیر خودش به كار گرفته شود.
عین الله شریف پور، دیگرعضو فراكسیون تولید و اشتغال مجلس در ادامه این نشست خاطرنشان كرد: با عنایت به اینكه تمهیدات به تسهیلات گیرندگان پرداخت نمی گردد، این امر به توسعه اشتغال پایدار كمك می نماید. در عین حال باید نظارت هم جدی شود. ما در منطقه خود از عملكرد كمیته امداد و بهزیستی رضایت داریم.
شهباز حسن پور هم از فراكسیون تولید و اشتغال مجلس بعنوان آخرین سخنران این بخش ادامه داد: دیدگاه ما این است كه وام های اشتغال به كندی پرداخت می گردد و در این روند باید سرعت بالا برود تا به موقع دست متقاضی برسد.
بنا به این گزارش در انتها جلسه بعد از بحث و تبادل نظر درمورد مباحث برنامه اشتغال روستایی و عشایر، غلامرضا كاتب، رئیس فراكسیون تولید و اشتغال با اشاره به اینكه امیدواریم پرداخت تسهیلات به روستاییان ادامه پیدا كند، اظهار داشت: انتظار داریم تا با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه كشور، تنها یك دستگاه متولی اعطای وام روستایی تعیین شود.

1397/02/01
13:08:42
5.0 / 5
4552
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , تولید
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است