آیت الله جوادی آملی:

دانشگاه افراد میزنشین تربیت نكند

دانشگاه افراد میزنشین تربیت نكند كار و درآمد: قم - یكی از مراجع تقلید شیعیان تاكید كرد كه دانشگاه ها نباید افراد میزنشین برای جامعه تربیت كنند.


به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی در دیدار وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی كه پس از ظهر پنج شنبه در بنیاد علوم وحیانی اسرا برگزار شد، با اشاره به اینكه مردم ما فشارها را قبل و اوایل انقلاب و همینطور در دوران جنگ تحمیلی تحمل كردند، اظهار داشت: مردم بمباران را تحمل كردند و در همین قم عده ای در بمباران به شهادت رسیدند. وی با اشاره به اینكه مردم گرانی و اختلاس و بی عرضگی را تحمل نمی كنند، اظهار داشت: باید غده های بدخیم را بفهمیم كه چرا صدایش بلند شده است و باید بتوانیم ۸۰ میلیون نفر را اداره نماییم. استاد سطوح عالی حوزه در ادامه با تاكید بر اینكه دانشگاه میز نشین تربیت نكند، میز نشینی یعنی مفت خوری و این رویه خوبی نیست، تصریح كرد: دانشگاه های ما باید كارگر تولید كنند نه میز نشین. وی ادامه داد: مال حرام تا ذریه انسان اثر می گذارد و امروز بانك ها و شرایط اقتصادی كشور در شرایط خوبی نیستند و ما در برابر آن مسئول هستیم. آیت الله جوادی آملی اظهار داشت: ملتی كه جیبش خالی باشد به فرموده قرآن فقیر است كه نمی تواند حرفی برای گفتن داشته باشد و ستون فقراتش صدمه دیده است. وی ادامه داد: ملتی كه جیبش خالی باشد زیر بار دیگری می رود و این ملت اهل تملق و چاپلوسی می گردد. مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: فقر و ناعدالتی و بی عرضگی قابل تحمل نیست و در كشوری كه این همه امكانات دارد نباید كسی گرسنه باشد. فضای مجازی وضع خوبی ندارد وی درباره فضای مجازی هم اظهار داشت: فضای مجازی در واقع مجاز نیست بلكه حقیقی است چون كه اندیشه و فكر را انتقال می دهد و امروز این فضای مجازی وضع خوبی ندارد. آیت الله جوادی آملی با اشاره به ورود علوفه به كشور، اظهار داشت: امروز علوفه از برزیل وارد می گردد و تحریم هم نمی تواند دلیل آن باشد و امروز گوشت و لبنیات می گویند گران است چون علوفه را وارد می نماییم در شرایطی كه سطح وسیعی از مناطق شمال كشور امكان تولیدات را دارند. تولید با وام ۲۰ درصد سود امكان پذیر نیست وی ادامه داد: امروز كشور ما امكانات زیادی دارد و بانك ربوی هم خانمان سوز است و تولید با وام ۲۰ درصد سود امكان پذیر نیست. این مفسر قرآن كریم همینطور با اشاره به اینكه ما نیازی به سلاح اتمی نداریم و دین ما آن را حرام می داند اظهار داشت: در برابر مسئولین باید نقص ها را مطرح كرد تا مشكلات را حل كنند.

1397/02/08
13:03:39
2.5 / 5
4574
تگهای خبر: بانك , تولید , جامعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نوروزی:
با سلام
امیدواریم هم حوزه وهم دانشگاه با تفکری جدیدو الگوسازی مناسب طوری برنامه ریزی نمایند که پشت میز نشین وحقوق بگیر تربیت ننمایند با تشکر
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است