معاون امور دریایی سازمان بنادر به ایسنا اعلام كرد

انتشار گزارش نهایی حادثه سانچی تا چندروز آینده

انتشار گزارش نهایی حادثه سانچی تا چندروز آینده كار و درآمد: معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام نمود كه گزارش نهایی سانحه سانچی به گام های پایانی خود رسیده و احیانا ظرف روزهای آینده منتشر خواهد شد.هادی حق شناس در گفت وگو با ایسنا خاطرنشان كرد: بعد از سانحه سانچی كمیسیون بررسی این حادثه كار خویش را به صورت جدی آغاز كرد و بعد از پیدا شدن جعبه سیاه، برنامه ریزی ها برای رمزگشایی آن و نهایی شدن گزارش این حادثه شروع شد.

به گفته وی، برای نهایی كردن گزارش این حادثه باید در كنار ایران نمایندگانی از چین، پاناما و هنگ كنگ هم حاضر می شدند تا در حضور آنها رسما پلمپ جعبه های سیاه باز شود.

حق شناس درباره زمان تقریبی انتشار گزارش نهایی حادثه سانچی هم اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته كار عرضه اطلاعات نهایی و انتشار این گزارش به مراحل پایانی خود رسیده و اگر اشكال خاصی به وجود نیاید، این گزارش در طول هفته جاری یا در نهایت هفته آینده نهایی و منتشر خواهد شد.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، سازمان بنادر پیش از این هم اعلام نموده بود كه احیانا در جلسه نهایی نمایندگان كشورهای دخیل در این حادثه، اردیبهشت، ماه پایانی بررسی ها و اعلام نهایی گزارش ها خواهد بود.

شانزدهم دی ماه سال قبل یك كشتی نفتكش ایرانی كه از عسلویه به مقصد كره جنوبی حركت كرده بود، با كشتی فله بر كریستال چین برخورد كرد. در جریان این حادثه ۳۲ نفر از اعضای كشتی ایرانی جان خویش را از دست دادند ولی در كشتی چینی شرایط طوری بود كه تمام سرنشینان آن نجات پیدا كردند.

به دلیل انفجارهای پی به دنبال و حرارت بالا امكان امدادرسانی به سرنشینان سانچی به وجود نیامد و بعد از چند روز سوختن این كشتی روی آب سرانجام سانچی غرق شد. در جریان این حادثه جنازه سه تن از سرنشینان این كشتی پیدا شد اما امكان انجام بررسی های بیشتر برای پیدا شدن دیگر اجساد فراهم نبود.

در طول روزهایی كه از حادثه می گذشت تنها یك گروه امدادرسان چینی توانستند برای دقایقی كوتاه وارد سانچی شوند و جعبه سیاه این كشتی را به بیرون منتقل كنند.
1397/02/09
23:52:43
5.0 / 5
4818
تگهای خبر: سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است