یك مقام مسئول سازمان توسعه تجارت خبر داد:

تجارت یك میلیارد دلاری ایران و آفریقای جنوبی تا ۲۰۲۲

تجارت یك میلیارد دلاری ایران و آفریقای جنوبی تا ۲۰۲۲ كار و درآمد: مدیركل عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت با اشاره به طراحی برنامه توسعه حجم مبادلات تجاری ایران وآفریقای جنوبی به یك میلیارد دلار تا سال۲۰۲۲، خواهان رفع موانع پیش رو همچون مشكلات بانكی شد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، فرزاد پیلتن در نشست تجاری ایران و آفریقای جنوبی كه در اتاق تعاون ایران برگزار شد، با اشاره به فرصت های سرمایه گذاری دو كشور اظهار داشت: برای توسعه همكاری های تجاری اهمیت و اولویت خاصی برای كشور آفریقای جنوبی قائل هستیم.
مدیركل عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران با تاكید بر ضرورت توسعه و گسترش روابط تجاری دو كشور ادامه داد: فرصت های سرمایه گذاری و تجارت با آفریقای جنوبی در سازمان توسعه تجارت ایران به گونه ای برنامه ریزی شده تا همه ظرفیت های دو كشور شناسایی و مورد استفاده قرار گیرد.
وی از طراحی و تدوین برنامه ای برای مبادلات تجاری و اقتصادی دو كشور به میزان یك میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۲ با مشاركت بخش های اقتصادی سفارتخانه های ایران و آفریقای جنوبی اطلاع داد و اظهار داشت: هرچند هدفگذاری دو كشور، توسعه مبادلات با حجم ۲ میلیارد دلار است اما هم اكنون برنامه توسعه مبادلات اقتصادی تا یك میلیارد دلار هدفگذاری شده است.
این مقام مسئول در سازمان توسعه تجارت با اشاره به تجارت ۷۰ میلیون دلاری ایران و آفریقای جنوبی در سال قبل ادامه داد: علاوه بر همكاری های حال حاضر دو كشور، توسعه سرمایه گذاری ها در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی و همینطور گسترش ظرفیت های فعالیت در حوزه گردشگری پیش بینی شده كه امیدواریم با همكاری سازمان ها و نهادهای دولتی دو كشور، در نتیجه استفاده از این ظرفیت ها، حجم یك میلیارد دلاری هدفگذاری شده تا سال ۲۰۲۲ تحقق یابد.
مدیركل عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران همینطور از هدفگذاری دو كشور برای توسعه مناسبات اقتصادی در سال ۲۰۱۸ میلادی در ۲۰ محور اطلاع داد و اضافه كرد: محور همكاری ها امسال در چارچوب تبادل هیئت های تجاری، برگزاری نمایشگاه ها برای عرضه فرصت های سرمایه گذاری و توانمندی های دو كشور، تبادل تیم های اقتصادی و معرفی قوانین و مقررات ایران و آفریقای جنوبی خواهد بود.
پیلتن در بخش دیگری از اظهاراتش به موانع پیش رو برای توسعه حل مبادلات تجاری دو كشور اشاره نمود و اظهار داشت: برای تحقق اهداف مذكور، موانعی وجود دارد كه درخواست داریم از سوی آفریقای جنوبی این مشكلات برطرف شود.
وی ادامه داد: اولین مانع پیش رو در حوزه مبادلات مالی و همكاری های بانكی دو كشور است كه امیدواریم در نشست كمیسیون اقتصادی مشترك دو كشور و مذكرات دوجانبه مسئولان، مشكلات بانكی پیش روی تجار برطرف شود. چون كه بدون رفع مشكلات بانكی، تحقق اهداف پیش بینی شده زیر سوال می رود.
مدیركل عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران اضافه كرد: یكی دیگر از مشكلات پیش روی توسعه تجارت دو كشور در زمینه حمل و نقل است؛ در این زمینه شركت های حمل و نقلی ایرانی به رغم تمایلی كه در مورد حمل كالاهای خود به آفریقای جنوبی دارند، اما به علت مسیر طولانی، قدرت رقابت برای آنها كاهش پیدا كرده است؛ در مذاكراتی كه با شركت های حمل و نقل كشورمان انجام شده، اعلام می كنند كه در مسیر برگشت، بار كافی برای آنها وجود ندارد، كه این مورد باید با همراهی بخش خصوصی و دولتی با رویكرد توسعه روابط تجاری دو كشور مورد توجه قرار گیرد. ضمن اینكه باید به گونه ای برنامه ریزی نماییم تا شركت های حمل و نقلی كشتی رانی هم در زمینه حمل كالا بین دو كشور فعالیت كنند.
پیلتن تصریح كرد: امیدواریم بخش تعاون كه یكی از بخش های مهم اقتصاد ایران است، منشا و مبداء مناسبی برای همكاری های تجاری و اقتصادی دو كشور ایران و آفریقای جنوبی باشد.
بر اساس این گزارش، نشست تجاری ایران و آفریقای جنوبی بامداد امروز با حضور بهمن عبدالهی رئیس اتاق تعاون ایران، مسئولان آفریقای جنوبی، تجار، سرمایه گذاران و مسئولان دستگاه های ذیربط در ایران به میزبانی اتاق تعاون ایران برگزار گردید.
لازم به ذكر است حجم صادرات ایران به آفریقای جنوبی در سال قبل ۴۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار بود، ضمن اینكه حجم واردات ایران از این كشور هم ۳۰ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار در سال قبل برآورد شده است.

1397/02/21
18:51:36
5.0 / 5
4639
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , توسعه , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است