دبیر كل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران:

سهولت شرایط كار برای جوانان

سهولت شرایط كار برای جوانان به گزارش كار و درآمد یك مقام مسئول كارگری اظهار داشت به جای آنكه كارخانه های كوچك تولیدی را از دور خارج كنیم تا انحصار در دست یك كارخانه بزرگ بماند، بازار اشتغال را باز بگذاریم تا هر تولید كننده ای با برند خودش وارد گردد و رقابت عادلانه شكل گیرد.هادی ابوی در گفت وگو با ایسنا، اقدام وزارت كار در شناسایی رسته های پركشش را مثبت ارزیابی كرد و گفت: با شناسایی رسته های دارای بازار كار كه تقاضای زیادی برای آنها وجود دارد، بخش اعظمی از اشتغال ساماندهی می شود.
وی ادامه داد: در كنار این كار باید كارها به دست مردم سپرده شود و شرایط كسب و كار برای مردم به خصوص فارغ التحصیلانی كه دنبال كار تولیدی هستند، آسان شود.
ابوی متذكر شد: امروز در شهرهای كوچك واحدهای تولیدی در حال تعطیلی هستند و از كمترین ظرفیت خود استفاده كرده و تبدیل به كارگاه های بسته بندی شده اند تنها به این دلیل كه كارخانه های بزرگ و معروف بازار را قبضه كرده اند و اجازه اتصال كارخانه های كوچك را هم نمی دهند. سیاستها باید به گونه ای اجرا شود كه كارخانه های بزرگ قند به كارگاههای كوچك تولید آب نبات تبدیل نشوند و به حیات خود ادامه دهند.
به اعتقاد دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران، فضای كسب و كار باید گشوده شود تا هر تولید كننده ای بتواند با برند خودش وارد شود و از این طریق رقابت سالم و عادلانه شكل بگیرد نه آنكه همه تولیدی ها تحت سیطره كارخانه های بزرگ قرار بگیرند.
وی متذكر شد: قانون بهبود فضای كسب و كار به این دلیل تصویب شد تا فضای اشتغال برای جذب فارغ التحصیلان و جویندگان كار مهیا شود.
این مقام مسئول كارگری با بیان اینكه سرمایه گذاری در ایران باید توجیه پذیر باشد، گفت: متاسفانه بخشی از ایرانیان، خارج را برای سرمایه گذاری انتخاب می كنند و در بورس ها و ساخت و سازهای خارجی سرمایه گذاری می كنند در حالی كه اگر یك سوم این سرمایه ها وارد كشور شود انقلاب بزرگی در تولید و اشتغال به وجود می آید.
به گفته ابوی، سرمایه گذاری داخلی موجب می شود در زمینه صادرات به رشد قابل ملاحظه ای برسیم و همزمان كیفیت تولید را بالا ببریم و كالای مرغوبتر تولید كنیم.

 

1396/07/01
22:21:23
5.0 / 5
5985
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است