گام آخر تا خداحافظی با باجه های عوارضی جاده ها

گام آخر تا خداحافظی با باجه های عوارضی جاده ها كار و درآمد: معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اعلام نمود كه الكترونیكی كردن عوارض آزادراه ها در گام پایانی خود قرار دارد.سید حسین میرشفیع در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: با عنایت به برنامه ریزی كه از قبل صورت گرفته بود، باید دریافت عوارض در تمامی آزادراه ها الكترونیكی شود. این مورد بنا بود در ماه های پایانی سال قبل به نتیجه برسد كه نیاز به برخی كارهای اداری و نهایی شدن قراردادها آن را به تعویق انداخت.

به گفته وی هم اكنون طرح نهایی این مورد روی میز وزیر راه و شهرسازی قرار دارد تا با تایید نهایی وی كار اجرایی شود.

معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل تصریح كرد كه بعد از اجرایی شدن این طرح عوارض در كلیه آزادراه های ایران به شكل الكترونیكی گرفته می گردد و دیگر چیزی به نام باجه دریافت عوارض وجود نخواهد داشت.

میرشفیع درباره مقدمات فنی كار هم توضیح داد: خوشبختانه پیش از نهایی شدن كارهای اداری اقدامات فنی لازم انجام شده و در صورت نهایی شدن دستورالعمل، كار در كوتاه ترین زمان ممكن قابلیت اجرا خواهد داشت.

به گفته وی با امكاناتی كه در اختیار مردم قرار می گیرد، مسافران می توانند با استفاده از گوشیهای تلفن همراه خود و سامانه های الكترونیكی موجود، نسبت به پرداخت عوارض آزادراهی اقدام نمایند.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، از چند ماه قبل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اعلام نموده بود كه عوارض كلیه آزادراه های ایران باید به شكل الكترونیكی دریافت شود و در ابتدا بنا بود این طرح در سال ۱۳۹۶ به اجرای نهایی برسد.

كاهش هزینه ها و افزایش سرعت تردد در آزادراه ها بدون نیاز به توقف در باجه های آزادراهی یكی از اصلی ترین هدف های این برنامه ریزی است.

در حال حاضر آزادراه های ایران یا با استفاده از سرمایه گذارانشان مورد بهره برداری قرار می گیرند یا با به انتها رسیدن دوره بهره برداری، در اختیار دولت هستند.
1397/02/26
15:33:05
5.0 / 5
4563
تگهای خبر: توسعه , حمل و نقل , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است