معاون وزیر كار خبر داد؛

سه دستور كار برای پشتیبانی از كسب و كارهای نوپا

سه دستور كار برای پشتیبانی از كسب و كارهای نوپا كار و درآمد: معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار با اشاره به اینكه متأسفانه در نظام اجرایی كشور تفكیكی بین كسب و كارهای فیزیكی و مجازی قائل نشدیم، از سه اقدام برای پشتیبانی از كسب و كارهای نوپا اطلاع داد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، عیسی منصوری در نشست هم اندیشی كارآفرینان با عنوان «دورهمی كارآفرینی» در حوزه فرهنگ و هنر كه عصر امروز در محل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار شد، تصریح كرد: باآنكه باید این نوع نشست ها برای تبادل ایده ها و گفتمان كارآفرینانه ادامه داشته باشد، اما نقش وزارتخانه ها، برگزاری كافه كارآفرینی نیست؛ بلكه آنچه كه وزارت كار و دولت باید به آن توجه كند، این است كه به دنبال الگوسازی در حوزه كارآفرینی باشیم و به تدریج این الگو را به استان ها و رشته فعالیت های مختلف تعمیم دهیم.
معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار با تاكید بر اینكه این وزارتخانه به دنبال ایفای نقش تسهیل گر از زمان شكل گیری استارتاپ ها و كسب و كارهای نوپا است، ادامه داد: البته نقش تسهیل گری برای توسعه كارآفرینی باید بین بخش خصوصی و دولت اتفاق بیفتد.
وی با انتقاد از نبود خط مرز بین كسب و كارهای فیزیكی و مجازی خاطرنشان كرد: متأسفانه در نظام اجرایی و قانونی كشور، هنوز تفكیكی بین كسب و كارهای فیزیكی و مجازی قائل نشده ایم. ضمن اینكه در این عرصه باید به این نكته توجه نماییم كه همزمان با رشد و توسعه كسب و كارهای نوپا، آیا قوانین و مقررات حاكم بر فضای كسب و كار كشور متناسب با مشاغل نوپا است یا خیر؟ طبیعتاً در این عرصه قوانین فعلی باید متناسب با كسب و كارهای نوپا اصلاح شوند؛ ازاین رو آنچه كه در حوزه نظام اجرایی و قانونی كشور باید به آن توجه گردد این است كه در گام نخست بدانیم برای پشتیبانی از كسب و كارهای نوپا در كجا قرار داریم و خلاء های موجود را شناسایی نماییم.
منصوری با تاكید بر اینكه نظام اجرایی هماهنگی برای ارتباطات كارآفرینی در كشور وجود ندارد، اضافه كرد: با هماهنگی و نقش آفرینی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، تفاهم نامه تأمین مالی كسب و كارهای نوپا از محل بازار سرمایه با وزارت اقتصاد و وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات (ICT) امضاء شد و هم اكنون هماهنگی بین دستگاهی خوبی در حوزه توسعه كسب و كارهای حوزه تجارت الكترونیك و مشاغل نوپا وجود دارد.
معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار در ادامه از سه اقدام این وزارتخانه برای پشتیبانی از كسب و كارهای نوپا برای آینده اطلاع داد و اظهار داشت: در گام نخست، بهبود فضای كسب و كار در این نوع مشاغل در دستور كار قرار دارد؛ همینطور اتصال كسب و كارهای شكل گرفته به بازار جهانی از دیگر برنامه های حمایتی وزارت كار از این نوع مشاغل است؛ علاوه بر این اتصال و ارتباط شركت ها و استارتاپ های داخلی با استارتاپ های موفق بین المللی از دیگر اقدامات این وزارتخانه برای پشتیبانی از كسب و كارهای نوپا خواهد بود.
وی اضافه كرد: برای توسعه كارآفرینی علاوه بر نشست های عمومی برای ارتباط كارآفرینان به دنبال برگزاری رویدادهای تخصصی و منطقه ای برای گفتمان كارآفرینانه در حوزه های تخصصی خواهیم بود.
این مقام مسئول در انتها تاكید كرد: نشست های كارآفرینانه باید دارای نظام یكپارچه باشند؛ ضمن اینكه دولت باید بعنوان تسهیلگر در این عرصه وارد شود.
به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، عصر امروز اولین نشست از سلسله نشست های دورهمی كارآفرینی در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با مبحث كارآفرینی در حوزه فرهنگ و هنر برگزار گردید و مقرر است در آینده طی نشست های جداگانه ای، دورهمی كارآفرینی در حوزه های كسب و كارهای نوپا در مشاغل مختلف هم برگزار گردد.

1397/02/28
13:09:46
5.0 / 5
5171
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است