معاون ربیعی در گفتگو با مهر:

آئین نامه قراردادهای موقت فردا جمع بندی می گردد

آئین نامه قراردادهای موقت فردا جمع بندی می گردد كار و درآمد: معاون روابط كار وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از جمع بندی در تدوین آیین نامه قراردادهای موقت برای مشاغل غیرمستمر در نشست سه جانبه روز دوشنبه با حضور نمایندگان كارگری و كارفرمایی اطلاع داد.احمد مشیریان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت تدوین آیین نامه ساماندهی قراردادهای موقت برای مشاغل غیرمستمر اظهار داشت: روز دوشنبه، جلسه نهایی كمیته فرعی شورای عالی كار برای جمع بندی این آیین نامه با حضور نماینده وزارت كار، نمایندگان كارگری و كارفرمایی برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: بعد از جمع بندی كارگروه، آیین نامه برای اعمال نظر نهایی به وزیر كار ارجاع داده خواهد شد و بعد از آن طبق قانون برای تصویب به هیأت وزیران ارسال می گردد.
معاون وزیر كار، درباره كلیات آیین نامه ساماندهی قراردادهای موقت در مشاغل غیرمستمر اظهار داشت: بر مبنای آنچه كه در تبصره یك ماده ۷ قانون كار تكلیف شده، در این آیین نامه «مدت مشخص برای انعقاد قرارداد موقت» با نیروی كار در شغل های غیرمستمر مشخص شده كه پیشنهاد ما حداكثر ۳ سال است كه در صورت تایید و تصویب، سقف مجاز قرارداد موقت كارفرما با كارگر در این مشاغل سه سال خواهد بود تا بعد از این مدت، كارفرما مكلف به انعقاد قرارداد دائم با كارگر تا زمان آخر پروژه باشد.
مشیریان با اشاره به اینكه همینطور در این آیین نامه، تعریفی از مشاغل غیرمستمر شده است، اظهار داشت: مشاغل غیرمستمر به مشاغلی گفته می گردد كه در یك مدت مشخص اجرا شده و پروژه بعد از مدتی تكمیل و تمام می شود.
معاون وزیر كار تصریح كرد: نتیجه و خروجی نشست، فردا با حضور شركای اجتماعی، بعد از اعمال نظر شخص وزیر برای تصویب باید به هیأت وزیران عرضه شود.
بر اساس این گزارش، به منظور ساماندهی قراردادهای موقت و تامین امنیت شغلی نیروی كار در مشاغل غیر مستمر، به استناد تبصره یك ماده ۷ قانون كار، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی مكلف به «تعیین حداكثر مدت موقت برای كارهایی كه طبیعت آنها جنبه غیر مستمر دارد»، شده است كه تدوین این آیین نامه با گذشته حدود ۲۸ سال از تصویب قانون كار در مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دستور كار قرار گرفته است.

1397/03/01
19:37:26
5.0 / 5
5097
تگهای خبر: قانون , كارفرما , كارگر , مشاغل
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است