در گفت وگو با ایسنا تشریح شد

۳ راهكار برای بهبود شرایط رانندگان كامیون

۳ راهكار برای بهبود شرایط رانندگان كامیون كار و درآمد: به دنبال اعتراض بخشی از راننده های خودروهای سنگین در ایام اخیر، در جلساتی كه میان مقام های دولتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، تصمیماتی برای بهبود شرایط این رانندگان اتخاذ و نهایی شد.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، در طول روزهای گذشته خبرهایی از اعتصاب و اعتراض راننده های كامیون در سراسر كشور مخابره شده كه حاكی از تقاضای آنها برای بهبود شرایط كاری شان بود. در همین راستا در جلساتی كه با حضور مقامات وزارت راه و شهرسازی و تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد، طرفین به عرضه امتیازهایی برای بهبود شرایط رانندگان خودروهای سنگین رسیدند كه قرار شده بخش زیادی از آنها بزودی اجرایی شود.
نماینده مردم آباده در مجلس كه در این جلسه با مسئولان سازمان راهداری حضور داشته در گفت وگو با ایسنا از سه برنامه حمایتی برای رانندگان خودروهای سنگین اطلاع داد كه بخشی از آن از ابتدای سال جاری شروع شده است.
به قول رحیم زارع، در شرایطی كه در جریان اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها بنا بود نرخ سوخت خودروهای سنگین از ۳۰۰ به ۴۰۰ تومان در هر لیتر افزایش پیدا كند، اما سرانجام در بودجه سال ۱۳۹۷ نرخ ثابت باقی ماند تا بدین وسیله از اعمال فشار بیشتر به رانندگان خودروهای سنگین جلوگیری شود.
وی از برنامه ریزی برای افزایش ۱۵ تا ۲۵ درصدی نرخ كرایه كامیون ها اطلاع داد و اظهار داشت: در جریان بررسی های صورت گرفته از حدود دو هفته قبل افزایش نرخ كرایه ها نهایی شد كه با سپری شدن مراحل قانونی، اجرای آن در دستور كار قرار می گیرد كه امیدواریم با این تصمیم شرایط رانندگان خودروهای سنگین قدری بهبود یابد.
زارع درباره وضعیت بازنشستگی رانندگان خودروهای سنگین هم اظهار نمود: با پیگیری های كه مجلس انجام داده سختی كار رانندگان تصویب شده است و برپایه طرحی كه اجرای تبصره ماده ۸۲ قانون توسعه به حساب می آید، رانندگان وسائل نقلیه بین شهری با ۲۵ سال سابقه بیمه و حداقل ۵۵ سال سن رسما بازنشسته خواهند شد.
وی ابراز امیدواری كرد كه با این طرح های حمایتی كه به اتحادیه و نمایندگان رسمی كامیون داران ابلاغ خواهد گردید، شرایط برای حضور آنها در عرصه های مختلف كشور فراهم گردد.1397/03/05
14:38:05
5.0 / 5
4778
تگهای خبر: قانون
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است