در گفتگو با مهر اعلام شد؛

آخرین وضعیت تعاونی های مسكن مهر، تشكیل پرونده قضایی برای۶۲هزارواحد

آخرین وضعیت تعاونی های مسكن مهر، تشكیل پرونده قضایی برای۶۲هزارواحد كار و درآمد: مدیر كل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون با اشاره به ۱۰۱ هزار و ۶۲۵ واحد مسكن مهر باقی مانده در قالب تعاونی های مسكن مهر گفت:  برای ۶۲ هزار واحد به علت مشكلات حقوقی پرونده قضایی تشكیل شده است.یعقوب رستمی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پروژه های تعاونی های مسكن مهر اظهار داشت: در سال ۹۶ طی مذاكره با قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسكن مهر وضعیت این پروژه ها مورد بررسی قرار گرفت و بر مبنای گزارش وزارت راه و شهرسازی از مجموع ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسكن مهر، ۸۴۲ هزار و ۸۱۹ واحد در قالب تعاونی ها تولید شده است كه یك سوم از كل پروژه های مسكن مهر را شامل می گردد.
وی با اشاره به اینكه از كل واحدهای مسكن مهر تولید شده در قالب تعاونی ها، ۷۴۱ هزار و ۱۹۴ واحد به متقاضیان تحویل داده شده و ۱۰۱ هزار و ۶۲۵ هم هنوز واگذار نشده است اضافه كرد: از مجموع این واحدها بالغ بر ۳۹ هزار و ۶۰۰ واحد با بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیكی تا آخر امسال مشروط بر آورده متقاضیان تكمیل می گردد. همینطور حدود ۳۰ هزار واحد بین ۴۵ تا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیكی دارند.
مدیر كل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون ادامه داد: ۶۲هزار واحد باقی مانده مسكن مهر هم دارای مشكلات حقوقی هستند به علت كم كاری و تخلفات اعضای هیأت مدیره تعاونی ها با مشكل مواجه گشتند.
این مقام مسئول در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه پروژه های مسكن مهر تعاونی از نظر ساخت و تحویل نسبت به پروژه های غیرتعاونی از شرایط بهتری برخوردار می باشند اظهار داشت: علاوه بر این، تعداد پرونده های دارای مشكلات حقوقی تعاونی های مسكن مهر، كمتر از مشكلات پروژه های مسكن مهر غیرتعاونی است.
وی در پاسخ به این سوال كه چه نهادی مسئول نظارت بر فعالیت تعاونی های مسكن مهر است اظهار داشت: وزارت تعاون متولی سه ركن اصلی بازرس، مجمع و هیأت مدیر تعاونی های مسكن مهر است و رسیدگی به مشكلات مالی این تعاونی ها با وزارت تعاون نیست بكله مشكلات حقوقی و مالی تعاونی های مسكن مهر باید در مراجع قضایی رسیدگی شود.

1397/03/08
23:45:47
5.0 / 5
4766
تگهای خبر: تعاونی , تولید , حقوق , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است