نرخ بیكاری كانادا زیر ۶ درصد باقی ماند

نرخ بیكاری كانادا زیر ۶ درصد باقی ماند كار و درآمد: همان گونه كه توسط فعالان بازار پیش بینی می شد، نرخ بیكاری كانادا تا آخر ماه می بدون تغییر نسبت به ماه گذشته در سطح ۵.۸ درصد باقی ماند.


به گزارش كار و درآمد به نقل از تریدینگ اكونومیكس، این نرخ بیكاری كه برای چهارمین ماه متوالی به ثبت رسیده است، پایین ترین نرخ بیكاری این كشور از سال ۱۹۷۶ به حساب می آید. با این حال برخلاف انتظار بازار، در ماه گذشته به جای ۱۷۵۰۰ نفر تنها برای ۷۵۰۰ نفر اشتغال زایی خالص صورت گرفته است.

طبق آمارهای منتشره، بیشترین تعدیل نیرو هم در بخش های مراقبت های درمانی و مددكاری اجتماعی، ساخت و ساز و تولید صورت گرفته است كه شامل اخراج و یا تبدیل شغل تمام وقت به پاره وقت بوده است.

در ماه می، اشتغال زایی جمعیت در سن كار ( ۲۵ تا ۵۴ سال) هم برای مردان و هم برای زنان به میزان ۱۹هزار نفر كاهش داشته است اما برای گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال حدودا بدون تغییر بوده است و برای جمعیت بالای ۵۵ سال هم ۲۹هزار شغل بوجود آمده است.

بیشترین اشتغال زایی مربوط به استان پرنس ادوارد و كمترین اشتغال زایی هم مربوط به استان های بریتیش كلمبیا و نووا اسكوشیا بوده است.

متوسط نرخ بیكاری كانادا از سال ۱۹۶۶ تا ۲۰۱۸ معادل ۷.۶۷ درصد بوده است كه بیشترین نرخ بیكاری ثبت شده مربوط به ۱۳.۱۰ درصد دسامبر ۱۹۸۲ و كمترین هم مربوط به ماه ژوئن ۱۹۶۶ است كه نرخ بیكاری این كشور به ۲.۹۰ درصد رسید.

همینطور چهار صنعتی كه اشتغال زایی آن ها در ماه می مثبت بوده است عبارت اند از خدمات تغذیه و مسكونی، خدمات آموزشی-علمی و تكنیكی، حمل و نقل، خدمات مالی-بیمه ای و مستغلات.
1397/03/20
00:45:34
5.0 / 5
5217
تگهای خبر: اشتغال , بیكاری , خدمات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است