مهر گزارش می دهد؛

جزئیات برنامه های اشتغال مددجویان، سهم نهادهای حمایتی ازاشتغالزایی

جزئیات برنامه های اشتغال مددجویان، سهم نهادهای حمایتی ازاشتغالزایی كار و درآمد: امسال برای اشتغال مددجویان نهادهای حمایتی تولید ۲۵۵ هزار شغل از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و همینطور قانون بودجه ۹۷ هدف گذاری شده است.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، بر مبنای اعلام رئیس جمهور در زمان عرضه لایحه بودجه ۹۷ به مجلس شورای اسلامی، بودجه امسال بر اساس سه اولویت دولت «اشتغال فراگیر»، «رفع فقر» و «ایجاد عدالت» تدوین شده است.
در همین راستا اقدامات و برنامه های حمایتی كاهش فقر برای سال ۹۷، در قالب ۶ محور تامین معیشت، اشتغال، مسكن، امنیت غذایی، حمایت تحصیلی و پوشش بیمه اجتماعی تعریف شده است.
اما در حوزه اشتغالزایی علاوه بر سیاست گذاری كلان دولت برای تولید بیش از یك میلیون شغل در سال ۹۷، سازوكار تولید اشتغال برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی برای حدود ۲۵۵ هزار نفر از دو محل «۱.۵ میلیارد دلار اعتبارات صندوق توسعه ملی» و «قانون بودجه ۹۷» هدفگذاری شده است.
بر این اساس، از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی با هدف توسعه و تولید اشتغال پایدار «در مناطق روستایی و عشایری» ۱۵۰ هزار فرصت شغلی با ۳ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان تسهیلات، برای مددجویان روستایی و عشایری تحت پوشش كمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی كشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران پیش بینی شده كه متوسط هزینه تولید هر فرصت شغلی ۲۵ میلیون تومان و سقف اعتبار برای هر شغل هم ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
روش و سازوكار بررسی تولید اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایر برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی در چند گام تعریف شده بدین سان كه در گام نخست امكان سنجی طرح های پیشنهادی توسط نهادهای حمایتی مذكور بعد از ارسال طرح به كمیته فنی كارگروه ملی مدیریت و راهبری توسعه اشتغال، مورد بررسی قرار می گیرد كه تامین اعتبار این طرح ها از محل سهمیه استان محل اجرای طرح خواهد بود.
در گام بعد، اولویت پرداخت تسهیلات به طرح های پیشنهادی هر یك از نهادهای كمیته امداد امام (ره)، سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و امور ایثارگران توسط بانك ها و موسسات عامل بعد از دریافت تضامین لازم تعیین می گردد.
همچنین نهادهای حمایتی مذكور مكلف به عرضه گزارش ماهانه از اجرای طرح به مراجع ذی ربط (كارگروه ملی، سازمان برنامه و بودجه و دولت) هستند. ضمن اینكه سازمان برنامه و بودجه مكلف به ابلاغ اعتبارات متناسب با طرح های ارسال شده به بانك ها و موسسات عامل است.
فرصت های شغلی برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی
از محل «قانون پشتیبانی از اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری»
همچنین علاوه بر پیش بینی ۱۵۰ هزار فرصت شغلی برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از محل «اعتبارات صندوق توسعه ملی»، ۱۰۵ هزار فرصت شغلی هم با اعتبار پیش بینی شده ۲ هزار میلیارد تومان، از محل «بند (ب) تبصره ۱۶ قانون بودجه ۹۷» هدفگذاری شده است.

اشتغال در دستگاه های حمایتی از محل «بند (ب) تبصره ۱۶ قانون بودجه ۹۷»


اشتغال در دستگاه های حمایتی از محل «اعتبارات دستگاه ها در سال ۹۷»


1397/03/21
15:10:13
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است