به مناسب روز جهانی دریانورد صادر شد؛

پیام وزیر راه به دریادلان، ورود دو وزارت برای حل مشكل دریانوران

پیام وزیر راه به دریادلان، ورود دو وزارت برای حل مشكل دریانوران كار و درآمد: وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود: وزارت راه وشهرسازی، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی وانجمن صنفی دریانوردان گامهای موثری در ارتقای جایگاه حقوق شهروندی دریانوردان و رعایت كرامت انسانی برمی دارند.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، عباس آخوندی در پیامی به مناسبت روز جهانی دریانورد كه در مراسمی به مناسبت گرامیداشت ۲۵ ژوئن بدون حضور وزیر راه و شهرسازی در سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، با اشاره به سخت و در عین حال جذاب و اثرگذار بودن شغل دریانوردی در چرخه اقتصاد جهانی اظهار داشت: این حرفه همواره با مخاطرات جهانی همراه است و آخرین تراژدی آن سانحه مصیبت بار سانچی بود كه در دی ماه سال قبل باعث از دست دادن ۳۰ دریانورد ایرانی بر اثر این حادثه شد.
آخوندی با اشاره سابقه تعیین روز جهانی دریانورد در سال ۲۰۱۰ میلادی و گرامیداشت این روز در ۲۵ ژوئن هر سال اضافه كرد: این قشر زحمتكش، صنعت حمل و نقل دریایی و خدمات وابسته در ساحل دریا را چه بر روی كشتی های كوچك و چه شناورهای پهن پیكر بر عهده دارند و هم اكنون ۱.۵ میلیون دریانورد در دنیا به این شغل مشغول هستند.
وزیر راه و شهرسازی همینطور در این پیام با اشاره به خصوصیت های زندگی روی دریا شامل كمبود دسترسی به موقعیت مناسب، نداشتن استراحت مفید، امكانات بهداشتی، درمان و خوراكی نامناسب نوشت: این مسئله سبب شده تا این مشكلات علاوه بر تغییر فصل های مداوم سفر در مسیرهای بین قاره ای به ایجاد تغییرات بیولوژیكی بر روی جسم دریانوردان منجر شود كه این مورد سبب افزایش صدمات جسمی و فرسایش و زوال بیشتر جسمی به دریانوردان و ابتلای آنها به انواع بیماری ها می گردد.
این عضو كابینه دولت دوازدهم، شعار روز دریانورد امسال را پشتیبانی از رفاه و سلامت دریانوردان عنوان و اظهار نمود: امسال كمپینی بین المللی برای پشتیبانی از سلامت دریانوردان بوجود آمده است.
وی، حمایت مادی و معنوی از دریانوردان را حق آنها دانست و تصریح كرد: دستیابی به این مهم تكلیف سنگین دولتمردان است و در همین راستا «وزارت راه و شهرسازی»، «وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی» و «انجمن صنفی كارگری دریانوردان» تلاش گسترده ای برای حل مشكلات دریانوردان انجام داده اند.
آخوندی در ادامه پیام خود به مناسبت روز جهانی دریانورد خاطرنشان كرد: سازمان بنادر و دریانوردی هم در جهت پشتیبانی از دریانوردان اقدام به ایجاد تاسیسات رفاهی در ساحل و تشكیل تیم ممیزی جهت ارزیابی كلیه بنادر كرده است.
وی در انتها این پیام ابراز امیدواری كرد تا مفاد مقاوله نامه های كار دریایی همراه با رعایت كرامت انسانی و حفظ حقوق بشری دریانوردان اجرایی شود.

1397/04/11
22:39:32
5.0 / 5
4764
تگهای خبر: حقوق , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است