آمار مثبت صادرات در مرزهای زمینی

اصلی ترین شریك تجاری ایران

اصلی ترین شریك تجاری ایران به گزارش كار و درآمد آمارهای ترانزیتی شش ماهه نخست امسال نشان داده است كه صادرات در طول این مدت دو درصد و واردات ۱۲ درصد افزایش پیدا كرده اند.به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، بر مبنای آمارهای عرضه شده از جانب وزارت راه و شهرسازی در طول شش ماهه ابتدایی سال ۹۶ در مجموع یك میلیون و هشت هزار تن كالای نفتی و غیرنفتی از مرزهای زمینی ایران وارد شده كه این رقم رشدی ۱۲ درصدی را در قیاس با مدت مشابه سال قبل نشان داده است.

طبق برآوردهای صورت گرفته مرز تاجر با ثبت آمار ۶۴ درصدی بیشترین نقش را در واردات كالا به ایران داشته و بعد از آن مرزهای آستارا و میرجاوه به ترتیب با آمار ۱۱ و ۹ درصدی در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

همچنین آمار صادرات كالا هم نشان داده است در شش ماهه ابتدای سال جاری سه میلیون و ۱۷۱ هزار تن كالا از مرزهای كشور صادر شده كه در قیاس با مدت مشابه سال قبل افزایشی ۱۲ درصدی نشان داده است. در این حوزه هم مرز تاجر با ثبت رقم ۲۵ درصد رتبه نخست را به دست آورده و بعد از آن مرزهای میلك با ۲۰ درصد و دوقارون با ۹ درصد در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

به این ترتیب در آمار صادرات و واردات كالا مرز تاجر به عنوان اصلی ترین محل تردد میان ایران و تركیه اصلی ترین نقش را داشته كه این مورد نشان دهنده جایگاه نخست تركیه در تجارت خارجی زمینی با ایران است.

وزارت راه و شهرسازی اعلام كرده كه سهم كامیون های ایرانی در صادرات كالا ۶۹ و در واردات كالا ۴۴ درصد از كل جابجایی ها بوده است.

همچنین در این مدت ۲۴۰ هزار نفر مسافر به وسیله ۳۱ هزار دستگاه وسیله نقلیه وارد ایران شده اند كه از این درصد ۵۹ درصد مربوط به خودروهای سواری می گردد.

همچنین تعداد ۲۷۳ هزار نفر هم در این مدت از مرزهای ایران خارج شده اند كه باز هم سهم خودروهای سواری ۵۱ درصد از كل آمارهای خروجی بوده است.

مرزهایی كه در حوزه مسافر بیشترین سهم را داشته اند در حوزه خروجی مرز دوقارون با ۳۱ درصد و رازی با ۱۶ درصد و در مرز خروجی هم دوقارون با ۲۷ و تاجر با ۱۵ درصد قرار گرفته اند.

از مجموع مسافران وارد شده به ایران ۹۴ هزار نفر مسافر خارجی و ۱۴۶ هزار نفر مسافر ایرانی و از مسافران خارج شده از كشور هم ۷۰ هزار نفر مسافر خارجی و ۲۰۳ هزار نفر مسافر ایرانی بوده اند. 

1396/07/26
20:22:28
5.0 / 5
5741
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است