ربیعی مطرح كرد؛

دولت به دنبال توزیع پول برای تولید اشتغال نیست

دولت به دنبال توزیع پول برای تولید اشتغال نیست كار و درآمد: كوثر –وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی پرداخت تسهیلات فراگیر و اشتغال روستایی را در جهت تولید اشتغال واقعی دانست و اظهار داشت: دولت برخلاف دوره های گذشته به دنبال توزیع پول برای تولید اشتغال نیست.


به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، علی ربیعی شب جمعه در حاشیه سفر به شهرستان های خلخال و كوثر در استان اردبیل در جمع خبرنگاران اضافه كرد: هدف دولت از پرداخت تسهیلات فراگیر و اشتغال روستایی توزیع پول در روستاها نیست بلكه مصمم هستیم با تامین منابع و زیرساخت های لازم اشتغال واقعی تولید شود.
وی با تاكید بر اینكه صرفا با پرداخت منابع مالی اشتغال تولید نخواهد شد، افزود: برای تولید اشتغال واقعی و پایدار باید بستر و شرایط فضای كسب و كار مهیا شود و این مهم در سایه پیاده سازی سیاست اشتغال محقق خواهد شد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی تولید اشتغال را بدون توجه به عوامل و زنجیره تولید غیرممكن دانست و متذكر شد: ما بجای سیاست تولید بدون در نظر گرفتن عوامل آن، به اعمال سیاست های اشتغال در كشور نیاز داریم و امروز برای اشتغالزایی با این نگرش وارد شده ایم.
وی با اشاره به اینكه پرداخت تسهیلات به تنهایی نمی تواند اشتغالزا باشد، خاطرنشان كرد: مهارت آموزی، بازاریابی و همینطور صادرات خارجی از عوامل و زنجیره مهم اشتغال هستند كه باید تقویت شوند، چراكه بدون توجه به این زنجیره نمی توانیم در سیاست های اشتغالی موفق باشیم.
ربیعی اینگونه سیاست گذاری را مغایر با پرداخت صرف تسهیلات بدون مولد اشتغال دانست و تصریح كرد كه سرمایه گذاران هم علاوه بر نگاه اقتصادی باید با این نگرش پا به عرصه اشتغالزایی و تولید بگذارند.
وی با تاكید براینكه براین اساس در برنامه های توسعه ای اشتغال روستایی؛ افزایش مهارت نیروی كار در مناطق محروم و روستایی را مدنظر قرار داده ایم، بیان داشت: در این مسیر توجه به اشتغال مولد با شكل گیری بازار عرضه ضروری می باشد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی یكی از برنامه های این سیاستگذاری را شناسایی و توانمندسازی روستای پیشرو و پیشتاز در حوزه اشتغال برشمرد و خاطرنشان كرد: در این حوزه تابحال یك هزار روستا شناسایی شده و برنامه های مدنظر در ۵۰۰ روستا به صورت پایلوت در حال اجراست.
وی همینطور با اشاره به طرح های پشتیبانی از زنجیره اشتغال روستایی با هدف توسعه اقتصادی روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستائیان بیان داشت: این حمایت ها در جهت اشتغالزایی و در تمام بخش های گردشگری، خدمات و كشاورزی صورت می گیرد.
ربیعی تنوع رشته های اشتغال روستایی را یكی از خصوصیت های اشتغالزایی در این مناطق برشمرد و عنوان كرد: امروز شاهد می باشیم كه در بیشتر استان های كشور رشته های متنوعی شروع به كار كرده و توانسته در بحث توسعه اشتغالزایی به موفقیت هایی دست یابد.

1397/04/25
13:41:22
5.0 / 5
4690
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است