مدیرعامل صندوق ضمانت بخش تعاون اعلام كرد

حل مشكل آورده متقاضیان با تشكیل تعاونی

حل مشكل آورده متقاضیان با تشكیل تعاونی كار و درآمد: مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون مشاركت و حضور جدی تر تعاونی ها در طرح اشتغال روستایی را خواهان شد و اظهار داشت: اگر متقاضیان وام اشتغال روستایی در قالب تعاونی ها تشكیل و ساماندهی شوند، احتمال شكست طرح كمتر خواهد بود.مهدی حسین نژاد در گفت وگو با ایسنا، حضور پررنگ بخش تعاون در طرح اشتغال روستایی را خواهان شد و اظهار داشت: وزارت تعاون در حال اجرای طرح "روستا-تعاون" برای بهره مندی از دستاوردهای طرح اشتغال روستایی است و معتقدم باید طرح های تعاونی را بانك پذیر نماییم تا تعاونی ها بتوانند از فرصت پیش آمده به نحو مطلوبی استفاده كنند.

وی افزود: به تازگی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی مسئولیت ساماندهی ۱۱ استان مرزی در این طرح را به معاونت تعاون وزارتخانه واگذار كرده اند كه سرعت كار بیشتر شده است.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون متذكر شد: تعاونی ها به علت آنكه عده خیلی از افراد را گرد هم آورده و مشاركت اجتماعی به وجود می آورند بهترین قالب برای اجرای طرح اشتغال روستایی هستند. در بخش تعاون، هزینه اشتغال نسبت به سایر بخش ها كمتر است، البته بسته به ایده دارد ولی درمجموع تعاونی ها سرمایه های خرد و اندك را تجمیع كرده و از فقر و تبعیض و بی عدالتی جلوگیری می كنند.

به گفته حسین نژاد درصورتی كه متقاضیان وام اشتغال روستایی در قالب تعاونی ها متشكل شوند، هم مشكل آورده افراد برطرف و اعضاء تامین مالی می شوند، هم موفقیت طرح با ورود تعاونی ها بیشتر خواهد شد.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، طرح اشتغال روستایی با هدف توسعه اشتغال در مناطق محروم روستایی، عشایری و مرزی و اولویت تاسیس تعاونی در روستاهای دارای مزیت نسبی در دستور كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است. اجرای موفق این طرح باعث كاهش مهاجرت به شهرها و رفع بیكاری و اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری می گردد. مجلس سال قبل با تصویب برداشت مبلغ یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی، برای توسعه اشتغال در مناطق روستایی موافقت نمود كه از این میزان ۱۲ هزار میلیارد تومان بعنوان پشتوانه اجرای طرح "روستا تعاون" با اولویت مناطق مرزی و عشایری و برای اشتغال در مناطق محروم روستایی و شهرهای كمتر از ۱۰ هزار نفر جمعیت در نظر گرفته شد.
1397/04/29
23:19:30
5.0 / 5
4819
تگهای خبر: اشتغال , تعاونی , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است