آغاز اجرای طرح ایران مهارت از ابتدای مهرماه

آغاز اجرای طرح ایران مهارت از ابتدای مهرماه كار و درآمد: معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از آغاز اجرای طرح «ایران مهارت» از اول مهرماه با همكاری وزارت آموزش و پرورش اطلاع داد.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، سلیمان پاك سرشت در نشستی كه به مناسبت هفته ملی مهارت برگزار شد، اظهار نمود: وقتی بهره وری نیروی كار پایین است و جوانان برای ورود به بازار كار با مشكل مواجهند، نیاز داریم كه در حوزه ارتقای مهارت نیروهای كار و مهارت آموزی گام های جدیدی برداریم.
وی ادامه داد: هفته مهارت فرصت مناسبی است كه از حوزه مهارت آموزی بیشتر گفته شود و تردیدی نیست كه در شرایط فعلی كشور توجه به مهارت آموزی چه از جانب دستگاه های عرضه دهنده آموزش و چه از جانب كسانی كه این آموزش ها را می پذیرند امری مهم و ضروری می باشد.
او اظهار نمود: هم اكنون در دو پروژه با وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم همكاری مشترك داریم و امیدواریم با هم افزایی و تعامل با یكدیگر اهداف اجرای این پروژها با قوت و قدرت بیشتری محقق شود.

وی افزود: مبحث پیوند بین آموزش های رسمی و غیررسمی همواره دغدغه ای در دستگاه ها عرضه دهنده آموزش بوده و سعی كردیم با گفت وگو و برگزاری جلسات مختلف با دستگاه های دیگر در این مسیر گام برداریم.

پاك سرشت با اشاره به طرح ایران مهارت اظهار داشت: این طرح در سال 1396 مصوب شد و به صورت خلاصه تلاش می كند تا در دوره متوسطه اول و دوم برنامه ای را برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با فضای كار و اشتغالف ارتقای توانمندی ها و مهارت های متناسب با خصوصیت های شناختی و جمعی آنها و پیوند بیشتر آنها با فضای كسب وكار و فعالیت های كارآفرینانه عرضه نماید.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: براین اساس در قالب تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش فعالیت این طرح شروع شده و طرح توسط آموزشگاه های آزاد انجام می گردد و بخش ها و مراكز دولتی كمتر درگیر این پروژه هستند.
وی افزود: معاونت آموزش متوسطه و سازمان فنی و حرفه ای برنامه ای را برای برگزاری دوره های مهارت آموزی 20 ساعته برنامه ریزی می كند كه در ساعات خارج از فعالیت های تحصیلی این مهارت آموزی صورت گیرد.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از اجرای مرحله پایلوت طرح در استان های البرز، مازندران، گلستان، سمنان، قزوین و مركزی اطلاع داد و اظهار داشت: در بعضی استان ها تعدادی از مدارس متقاضی اجرای طرح بوده و تعدادی از آموزشگاه های آزاد هم ورود پیدا كرده اند.
به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، نشست پیوند آموزش های رسمی و غیررسمی مهارتی با حضور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در محل سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار گردید.1397/05/02
14:11:42
5.0 / 5
5312
تگهای خبر: آموزش , سازمان , مهارت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است