افتتاح بزرگترین ایستگاه راه آهن كشور تا مهرماه

افتتاح بزرگترین ایستگاه راه آهن كشور تا مهرماه كار و درآمد: مدیر كل راه و شهرسازی آذربایجان غربی اظهار داشت: راه آهن مراغه به ارومیه ۹۷درصد پیشرفت فیزیكی دارد.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، ابراهیم مبارك قدم در نشست خبری كه به مناسبت هفته دولت در محل راه آهن ارومیه برگزار گردید اضافه كرد: پروژه راه آهن مراغه_ارومیه با۹۷درصد پیشرفت فیزیكی و صرف ۵۴۰میلیارد تومان اعتبار تا اواخر ماه جاری افتتاح می گردد.
مبارك قدم با اشاره به اینكه مرحله عملیاتی راه آهن ارومیه از سال ۸۵ شروع شده است خاطرنشان كرد: ریل گذاری به طول ۱۸۲كیلومتر مربع انجام شده و هیچ گونه مانعی در ادامه كار و بهره برداری وجود ندارد.
مدیركل راه وشهرسازی آذربایجان غربی باتاكید بر اینكه مسیر راه آهن مراغه به ارومیه دارای ۴ ایستگاه است تصریح كرد: ایستگاه ارومیه ۱۶هزار متر مربع زیربنا و بك سالن ترانزیت دارد و بزرگترین ایستگاه راه آهن كشور است.
مبارك قدم درمورد وضعیت مسكن مهر در استان هم اظهار داشت: ۴۶هزار و ۳۱۱واحد مسكن مهر در استان جزء تعهد دولت بوده كه تابحال ۴۱ هزار و ۹۸۲ واحد آن تمام شده و بزودی پرونده مسكن مهر با اتمام تمامی آن ها بسته خواهد شد.
وی اظهار داشت: علت عقب ماندگی اتمام پروژه های مسكن مهر ۳ شهر ارومیه، مهاباد و سردشت، تكمیل تخصصی زیربنا و زیر ساخت ها، محدودیت ملكی و معارضه زمین است كه با هماهنگی های انجام شده این موانع رفع شده است. توسعه شهر بر اساس حمل ونقل است و باید كوشش كرد حمل ونقل برون شهری رابا حمل ونقل درون شهری متناسب نماییم.
تكمیل بزرگراه ارومیه _ سرو ۲۲ میلیارد تومان اعتبار می خواهد
فرشاد موسوی، مشاور ساخت و توسعه راهسازی مدیر كل راه وشهرسازی آذربایجان غربی هم اظهار داشت: آذربایجان غربی رتبه اول كشور را در تعداد پایانه مرزی دارد.
وی در حاشیه مراسم بازدید خبرنگاران استان از بزرگراه ارومیه_نازلو_سرو اضافه كرد: آذربایجان غربی به علت هم مرزی با۳ كشور تركیه، عراق و آذربایجان دارای ۵ پایانه مرزی است واز نظر تعداد پایانه رتبه اول كشور را داراست.
موسوی آذربایجان غربی را دروازه ارتباط غرب و شرق دنیا و همینطور ایران با كشورهای غربی دانست و خاطرنشان كرد: ۵ پایانه مرزی استان علاوه بر تردد مسافر جزو مهمترین گذرگاه های كشور برای ترانزیت كالا هستند.
وی از تاجر به عنوان مهمترین پایانه زمینی كشور نام برد و اظهاركرد: بیشترین مبادلات كالا و عبور مسافر از این پایانه بوده و هرساله شاهد ترافیك شدید در راه تاجر هستیم بنابراین برای كاهش بار ترافیكی این مسیر احداث پایانه سرو جزو برنامه های اصلی دولت قرار گرفت.
مشاور مدیر كل راه و شهرسازی آذربایجان غربی تصریح كرد: برای وصل كردن مركز كشور با تركیه، كاهش بار ترافیكی بازرگان، گسترش صادرات و بالا بردن كیفیت جابجایی مسافران تاسیس و تجهیز زیرساخت هاب پایانه مرزی سرو و رازی از دهه۸۰ در دستور كار قرار گرفت.
وی افزود: كل بزرگراه ارومیه_نازلو_سرو ۵۰ كیلومتر است كه تابحال ۳۷كیلومتر آن با اعتباری بالغ بر ۴۴میلیارد تومان به بهره برداری رسیده و برای ۱۵ كیلومتر باقی مانده ۲۲میلیارد تومان اعتبار نیاز است كه درصورت تامین اعتبار این پروژه ظرف یك سال به بهره برداری خواهد رسید.1397/06/07
14:38:51
5.0 / 5
4653
تگهای خبر: توسعه , كالا , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است