ربیعی اعلام كرد:

به ثبات اقتصادی باز می گردیم، ارز بیماری مزمن اقتصاد است

به ثبات اقتصادی باز می گردیم، ارز بیماری مزمن اقتصاد است كار و درآمد: وزیر سابق تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه ارز و نقدینگی سرگردان همواره بیماری مزمن اقتصاد ما بوده است، اظهار داشت: هیچ مسیری جز تقویت روح تعاون برای عبور از مشكلات كشور نداریم.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، علی ربیعی وزیر سابق تعاون، كار و رفاه اجتماعی كه بعنوان میهمان در سیزدهمین جشنواره تعاونی های برتر ملی به مناسبت هفته تعاون دعوت شده بود، اظهار داشت: بعد از اتمام دوران مسئولیتم در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی قصد سخنرانی در هیچ مراسمی نداشتم اما به احترام تعاونگران و نظر به اهمیت بخش تعاون در این مراسم حضور یافتم.
وی با اشاره به دوران مسئولیت خود در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: وجدان جمعی به درستی قضاوت می كند؛ پس از انتشار كتابم در دهه های گذشته در مورد «زنده باد فساد» در نظر داشتم عنوان كتاب جدیدم را دوباره «زنده باد فساد» بگذارم اما عنوان این كتاب را «زنده باد استیضاح» می گذارم. من بعنوان نه مسئول بلكه بعنوان یك شهروند حق دارم از دموكراسی ناقص صحبت كنم.
وزیر سابق تعاون، كار و رفاه اجتماعی در پاسخ به انتقاد یكی از تعاونگران برتر حاضر در این مراسم كه در سخنرانی خود گفته بود «دوران سخنرانی مسئولان به آخر رسیده و امروز نوبت سكوت آنها رسیده است» اظهار داشت: یكی از خصوصیات جامعه ایران این است كه به جای گفت و شنود روحیه «گفت – گفت» داریم این در شرایطی است كه امروز باید مردم و مسئولان با هم صحبت كنند؛ ضمن اینكه قدر تلخ زبانی را باید در جامعه دانست، شیرین زبانی، باج دادن و بده بستان ها مشكل جامعه را حل نمی كند.
وی با اشاره به نقش تعاون در جامعه اظهار داشت: تعاون یك روش، منش، فكر و ایده است و امروز در جامعه نیاز به روحیه تعاونی داریم و باید از سختی ها در كشور با تقویت روحیه تعاونی عبور كنیم؛ ما اشتباه كردیم اما اجازه نمی دهیم یك آمریكایی بگوید كه برنامه فروپاشی ایران را دارد.
وزیر سابق تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: هر چند باید برای جلوگیری از تولید جنبش تهی دستان مراقب باشیم اما تهی دستان ایران هم مدافع كشور هستند و باید با روح تعاون و با در كنار هم بودن از مشكلات عبور نماییم.
وی با اشاره به اینكه امروز هیچ پست و سمتی را در دولت نمی پذیرم، اضافه كرد: در نظر دارم یك نهاد مردم نهاد بزرگ تاسیس كنم كه بخشی از آن بطور قطع تعاون خواهد بود چون كه ما با مشاركت جمعی و در كنار هم بودن می توانیم روح تعاون را تقویت نماییم.
ربیعی همینطور به مشكلات اقتصادی كشور اشاره نمود و اظهار داشت: ارز بیماری مزمن اقتصاد ما بوده است، نقدینگی سرگردان هم از چالش های كشور است اما بطور قطع به ثبات بر می گردیم.
در ادامه مراسم همینطور انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در مقابل تحریم های ظالمانه چاره ای جز نهادینه كردن روحیه تعاون در جامعه نداریم.وی اضافه كرد: اولی ترین، اصلی ترین و با اهمیت ترین جایی می توانیم اقتصاد مقاومتی را نهادینه نماییم تقویت بخش اقتصاد تعاونی است.بندپی ضمن تقدیر از عملكرد ۵ ساله ربیعی در وزارت تعاون و رفاه اجتماعی اظهار داشت: نخستین راهبرد آقای ربیعی در این وزارتخانه مبارزه با فقر و تولید عدالت اجتماعی بود؛ دومین راهبرد وی اشتغال فراگیر، سومین راهبرد جلوگیری از بروز و شیوع صدمه های اجتماعی و چهارمین راهبرد ترویج و توسعه بخش تعاون بود كه این مسیر در دوران من هم ادامه می یابد.

1397/06/14
14:26:17
5.0 / 5
4863
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است