میزان اشتغال تجدیدپذیرها

میزان اشتغال تجدیدپذیرها به گزارش كار و درآمد رییس موسسه آموزش عالی علمی و كاربردی صنعت آب و برق وزارت نیرو اظهار داشت: برپایه برآوردهای صورت گرفته اگر مطابق برنامه ششم ۵۰۰۰ مگاوات انرژی تجدیدپذیر در كشور تولید شود برای هر ۱۰۰۰ مگاوات برق خورشیدی ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر در حوزه سازنده، تعمیركار و سرویس كار اشتغال تولید خواهد شد.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، داوود توكلی امروز در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق در جمع خبرنگاران با بیان این كه موسسه آموزش علمی كاربردی وزارت نیرو مركزی را تحت عنوان آموزش های جدیدپذیر با هدف توسعه تجدیدپذیرها و ارتقاء فرهنگ عمومی از سه سال قبل به وجود آمده است، اظهار داشت: به منظور توسعه تجدیدپذیرها قراردادی را با كشور آلمان برای برگزاری دوره های آموزشی امضاء كرده ایم.

به گفته وی، هم اكنون ۵۰۰ تا ۶۰۰ مگاوات انرژی تجدیدپذیر در كشور تولید می گردد كه باید تا آخر امسال به ۱۰۰۰ مگاوات برسد كه طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در این زمینه به نظر می رسد این برنامه تحقق یابد كه با عنایت به پتانسیل های زیاد كشور در زمینه ی تجدپذیرها لازم است كه به این حوزه توجه شایانی شود.

توكلی صنعت آب و برق در كشور را یك صنعت زیربنایی دانست و اضافه كرد: هم اكنون ۲۴۰ شركت به نام در بخش آب، برق و آبفا با نیروی انسانی بیش از ۸۰ هزار نفر فعالیت می كند و در مجموع باید گفت كه شاغلین بخش آب و برق كشور در تمام زمینه ها به ۶۰۰ هزار نفر می رسد و با عنایت به اهمیت تربیت نیروی انسانی وزارت نیرو مجموعه ای را برای آموزش این افراد در نظر گرفته است.

رییس موسسه آموزش عالی علمی و كاربردی صنعت آب و برق وزارت نیرو با بیان این كه دانشگاه ها و مراكز آموزش رسمی كشور خواستگاه رسمی تربیت نیروی انسانی هستند، ادامه داد: آموزش های مهارتی در سیستم آموزشی كشور یا مغفول مانده یا آن طور كه باید به آن توجه نشده است كه این مساله صدمه های زیادی را به بدنه صنعت وارد می نماید.

وی اضافه كرد: لازم است در كنار تمامی صنایع آموزش های بدو خدمت برای تطبیق آموخته ها با نیازهای صنعت وجود داشته باشد. برهمین راستا هم وزارت نیرو از سال ۵۹ مركز آموزشی را تحت عنوان سازمان سازندگی و آموزشی به وجود آورد كه در سال ۱۳۸۰ نام این سازمان به دانشگاه جامع علمی – كاربردی صنعت آب و برق تغییر یافت.

توكلی با بیان این كه این موسسه با سابقه ۳۷ ساله در شش استان تبریز، اصفهان، مشهد، اهواز، شیراز، تهران و كرمانشاه مشغول به فعالیت است، اظهار نمود: دو واحد آموزشی بزرگ در گیلان و مازندران هم فعالیت می كند و در مجموع باید گفت كه ۲۹ استان به صورت مستقیم تحت پوشش این مركز قرار گرفته اند.

به گفته رییس موسسه آموزش عالی علمی و كاربردی صنعت آب و برق وزارت نیرو در این موسسه ۱۹۱ آزمایشگاه و كارگاه تخصصی، ۲۷۰ نفر هیات علمی و كارشناس تخصصی، ۳۷۰۰ دانشجو فعالیت می كند و باید گفت كه طی این سال ها ۱۸ هزار نفر از این موسسه فارغ التحصیل شده اند كه بالای ۹۵ درصد این افراد جذب موقعیت های شغلی شده اند. 

1396/08/14
23:03:36
5.0 / 5
5603
تگهای خبر: اشتغال , صادرات , صنعت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است