در گفتگو با مهر اعلام شد؛

جزئیات توزیع كارت نقدی خرید كالا بین اقشار صدمه پذیر

جزئیات توزیع كارت نقدی خرید كالا بین اقشار صدمه پذیر كار و درآمد: با تصمیم دولت، قرار بر این است كه بزودی ۹ میلیون نفر از افراد تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی، به ازای هر نفر ۳۵ هزار تومان كارت خرید كالا دریافت نمایند.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، پس از نوسانات اخیر ارزی و برخی تغییرات قیمتی در كالاهای اساسی كه مستقیم بر روی قدرت خرید مردم و اقشار ضعیف جامعه اثرگذار بوده است، دولت تصمیم گرفته تا با استفاده از كمك نقدی برای خرید كالا، به اقشار ضعیف جامعه حمایت كند. بر این اساس مقرر شده تا با هماهنگی كه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با فروشگاههای زنجیره ای انجام داده، كارت های بانكی سرپرستان خانوار شارژ نقدی شده و این شارژ، در فروشگاههای زنجیره ای قابلیت خرید داشته باشد.این طرح مقرر است برای ۹میلیون نفر از افراد تحت پوشش كمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی اجرا شود.
در این رابطه امیرخسرو فخریان، رئیس اتحادیه فروشگاههای زنجیره ای در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح جزئیات این طرح اظهار داشت: با اجرای این طرح، كارت های خرید به نام سرپرستان خانوار شارژ شده و به ازای هر نفر ۳۵ هزار تومان به آن واریز می شود؛ اما خانوارهای بالای ۴ نفر به ازای هر نفر ۳۰ هزار تومان شارژ صورت گرفته و به ازای هر نفر اضافه، ده هزار تومان به مبلغ ۴ نفر اضافه خواهد شد؛ بر این اساس سقف در نظر گرفته شده برای هر خانوار ۱۳۰ هزار تومان است.
وی اضافه كرد: ارائه سبدهای كالایی به اقشار ضعیف، قبلا هم انجام می شد اما با عنایت به مشكلاتی كه توزیع سبد كالایی داشت، تصمیم بر این شده كه كارت بانكی سرپرستان خانوار، شارژ نقدی شده و برای خرید كالا از فروشگاههای زنجیره ای قابل استفاده باشد.
فخریان اظهار داشت: مقرر است وزارت رفاه جزئیات بودجه و نحوه اجرا را تهیه و اعلام كنند.
رئیس اتحادیه فروشگاههای زنجیره ای اضافه كرد: هماهنگی های لازم با فروشگاههای زنجیره ای انجام شده است.
وی درباره مكانیزم اجرای كار توضیح داد: كارتهای معرفی شده از جانب سرپرستان خانوار كه عضو شبكه شتاب است، به میزانی كه اشاره شد، شارژ می گردد. افراد نمی توانند مبالغ این كارتها را برداشت كنند و اجبار دارند كه حتما در فروشگاههای زنجیره ای كالا خرید كنند. اما اینكه چه اقلامی را خرید كنند، به انتخاب خود خانوارها است و محدودیتی ندارد.
فخریان افزود: ۹ هزار فروشگاه طرف قرارداد وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی هستند كه خانوارهای مشمول این طرح می توانند از آن خرید كنند.

1397/06/19
14:39:43
5.0 / 5
4452
تگهای خبر: اتحادیه , بانك , جامعه , فروش
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است