سرپرست وزارت كار:

حل مشكل بنگاهها و تثبیت اشتغال موجود در دستور كار است

حل مشكل بنگاهها و تثبیت اشتغال موجود در دستور كار است كار و درآمد: سرپرست وزارت كار اظهار داشت: با عنایت به شرایط كشور، در كنار تولید اشتغال جدید باید به رفع مشكل بنگاه های اقتصادی و تثبیت مشاغل موجود بپردازیم.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی در مراسم امضای تفاهمنامه سازمان برنامه و بودجه با وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینكه اشتغال بعنوان مهمترین مسئله دولت مطرح است، اظهار داشت: در ایران سالانه ۵۰۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاهی وارد بازار كار می گردد.وی اضافه كرد: از پاییز ۹۳ تا زمستان ۹۶ سه میلیون نفر به جمعیت فعال كشور افزوده شد. در این ۷ فصل دولت تقریباً دو میلیون و ۱۰۰ هزار فرصت شغلی بوجود آورده است. به این معنا كه برای ۷۰ درصد جمعیت فعال، زمینه اشتغال را فراهم نموده است.بندپی با اشاره به برنامه های دولت در سال ۹۷ اظهار داشت: برای سال جاری باید بتوانیم برای ۹۵۰ هزار نفر اشتغال تولید نماییم. در این راستا در كنار اشتغال فراگیری كه در نظر گرفته ایم، تا امروز بیش از ۵ هزار میلیارد تومان برای ۳۳ هزار طرح قرارداد منعقد كرده ایم.وی همینطور تثبیت اشتغال را از دیگر برنامه های وزارت كار عنوان نمود و اضافه كرد: با عنایت به شرایط موجود، حفظ اشتغال برای جلوگیری از ركود بنگاه های اقتصادی، كارساز خواهد بود.بندپی تصریح كرد: در واقع علاوه بر تولید اشتغال جدید، به رفع مشكل بنگاه های اقتصادی و تثبیت مشاغل موجود خواهیم پرداخت.
اختصاص ۸۸۸ میلیون دلار برای افزایش سرمایه صندوق شكوفایی و نوآوری
شهیدزاده، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی هم در این مراسم اظهاركرد: تخصیص یك و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستایی كه با دستور دولت و تصویب مجلس انجام شد، نشان از اجرای سیاست های راهبردی مقام معظم رهبری و پشتیبانی صندوق توسعه ملی از شركت های دانش بنیان دارد.
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی اضافه كرد: تابحال ۸۸۸ میلیون دلار برای افزایش سرمایه صندوق شكوفایی و نوآوری تخصیص داده ایم.
وی افزود: شركت های دانش بنیان یك ثروت ملی هستند و هر اندازه كه برای این شركت ها سرمایه گذاری نماییم، بهره های بیشتری خواهیم برد.
شهید زاده تصریح كرد: صندوق توسعه ملی سرباز نظام، دولت و رهبری است و برای اعتلای اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریم های آمریكا اقدامات زیادی انجام خواهد داد.
فروش ۶۰هزار میلیارد تومانی شركت های دانش بنیان در سال گذشته
همچنین سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این مراسم اظهار داشت: سال قبل شركت های دانش بنیان ۶۰ هزار میلیارد تومان فروش داشته اند.
وی اضافه كرد: برای تسهیل محیط كسب و كار اقدامات خوبی انجام شده اما هنوز تا اهداف مورد نظر فاصله داریم.
ستاری افزود: باید محیط كسب و كار مناسبی برای جوانان تولید نماییم و با رفع بروكراسی های اداری زمینه را به جهت اینكه جوانان به راحتی بتوانند كار كنند، فراهم نماییم.

1397/06/29
14:09:02
5.0 / 5
4730
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است