یك مقام مسئول به مهر خبرداد:

ثبت شكایت كارگران تهرانی از فردا الكترونیكی می گردد

ثبت شكایت كارگران تهرانی از فردا الكترونیكی می گردد كار و درآمد: مدیر كل روابط كار و جبران خدمت وزارت كار، از ثبت دادخواست كارگران شهر تهران به صورت الكترونیكی از روز یكشنبه خبرداد.اسماعیل ظریفی آزاد در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آغاز ثبت دادخواست كارگران شهر تهران به صورت الكترونیكی از روز یكشنبه اظهار داشت: از فردا هیچ دادخواستی از سوی كارگران در شهر تهران توسط ادارات كار به صورت فیزیكی دریافت نمی گردد.
وی با تاكید بر اینكه دادخواست كارگران شهر تهران باید از روز یكشنبه صرفا با استفاده از سامانه جامع روابط كار ثبت گردد، افزود: كارگران متقاضی ثبت دادخواست باید ابتدا برای تشكیل پرونده و احراز هویت به دفاتر پیشخوان رجوع كنند و بعد از دریافت نام كاربری با رجوع به سامانه prkar.mcls.gov.ir دادخواست الكترونیكی خویش را ثبت كنند.
مدیر كل روابط كار و جبران خدمت وزارت كار اضافه كرد: البته كارگرانی كه نمی توانند نسبت به ثبت الكترونیكی دادخواست خود اقدام نمایند، بعد از رجوع به دفاتر پیشخوان و دریافت نام كاربری می توانند به ادارات كار شهر تهران رجوع كنند تا اپراتورهای ادارات كار شكایت آنها را با استفاده از سامانه ثبت كنند.
ظریفی آزاد اظهار داشت: از فردا به مدت یك هفته بعد، ثبت الكترونیكی دادخواست به كل استان تهران تعمیم داده می شود.
این مقام مسئول در وزارت كار با تاكید بر اینكه از روز یكشنبه هیچ دادخواستی به صورت دستی و حضوری ثبت نخواهد شد و كارگران صرفا باید دادخواست خویش را به صورت الكترونیكی ثبت كنند، اضافه كرد: بعد از رفع ایرادات احتمالی، «زیرسامانه ثبت الكترونیكی» سامانه جامع روابط كار، پس از طریق اندازی در استان تهران، در چهار استان سمنان، البرز، قزوین و اردبیل شروع به كار خواهد نمود. ضمن اینكه به تدریج سایر استان ها امكان بهره مندی از سامانه جامع روابط كار را خواهند داشت.
فرایند ثبت نام كارگران برای ثبت الكترونیكی دادخواست
گام اول- كارگران استان تهران باید قبل از هر اقدامی با در دست داشتن كارت ملی و كارت آخر یا معافیت خدمت وظیفه خود به دفاتر پیشخوان رجوع كنند. (فهرست ۴۲۰ دفتر پیشخوان استان تهران برای ثبت نام در سامانه روابط كار را از اینجا مشاهده كنید)
گام دوم- ثبت اطلاعات در دفاتر پیشخوان دولت با پرداخت ۵ هزار تومان هزینه و دریافت رمز عبور سامانه با استفاده از پیامك.
گام سوم- سپس كارگران باید خدمات مربوط به روابط كار (از جمله ثبت الكترونیكی دادخواست) را با رجوع به سایت prkar.mcls.gov.ir ثبت كنند.


1397/07/03
14:53:41
5.0 / 5
5005
تگهای خبر: خدمات , كارگر , وزارت كار
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است