در حضور وزیر علوم برای استان خراسان جنوبی

اعلام نرخ بیكاری و مهاجرت

اعلام نرخ بیكاری و مهاجرت به گزارش كار و درآمد رییس بنیاد نخبگان استان خراسان جنوبی با اشاره به اینكه نرخ بیكاری در استان 15.5 درصد و نرخ مهاجرت از استان هم 7.5 درصد است، اظهار داشت: خراسان جنوبی یكی از بالاترین سرانه های نخبه ای را دارد.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، سعیدرضا احمدی زاده، شب گذشته در نشست رؤسای دانشگاه های خراسان جنوبی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار نمود: خراسان جنوبی منطقه ای عالم پرور است و 6 پدر علم ایران در استان وجود دارند.

وی با اشاره به اینكه علمای ارزشمندی در استان هستند، خاطرنشان كرد: بنیاد نخبگان یكی از نهادی است كه هدایت، حمایت و كمك به استعدادهای درخشان را بر عهده دارد.

رییس بنیاد نخبگان استان خراسان جنوبی اضافه كرد: بیشتر از 213 مستعد در بنیاد نخبگان استان وجود دارند و 131 دانشجو و 77 فارغ التحصیل در بنیاد نخبگان فعالیت دارند.

احمدی زاده با اشاره به اینكه نرخ بیكاری در استان 15.5 درصد و نرخ مهاجرت از استان هم 7.5 درصد است، خاطرنشان كرد: خراسان جنوبی یكی از بالاترین سرانه های نخبه ای را دارد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند كه این شهر، شهر علم و ایمان است، ازاین رو دانشگاه بیرجند باید یك دانشگاه ماموریت گرا باشد.

رییس بنیاد نخبگان خراسان جنوبی تصریح كرد: در دانشگاه های معتبر دنیا برای نخبه پروری هزینه بسیاری می كنند، چون كه به این مساله اهمیت بسیاری می دهند.

ناصری، رییس پارك علم و فناوری خراسان جنوبی هم در این نشست اظهار نمود: هنر پارك علم وفناوری استان انسان سازی است و صنعت ما تولید نیروی انسانی است.

وی اظهار داشت: هم اكنون 175 شركت در پارك علم و فناوری استان وجود دارد كه از این تعداد 42 شركت دانش بنیان هستند كه تنها 12 شركت دانش بنیان در مركز رشد قاین فعالیت دارند.

رییس پارك علم و فناوری خراسان جنوبی اظهار نمود: در بحث زیرساخت پارك علم و فناوری مشكل داریم، اما با این وجود مشكل مركز رشد واحد فناوری فردوس حل شده و برای تجهیزات آن 700 میلیون تومان هزینه شده است.

ناصری خاطرنشان كرد: یكی از درخواست های ما این است كه در ابلاغیه های معاونت پژوهش وفناوری و معاونت اداری وزارت علوم، استان دیده شود تا دریافتی خوبی داشته باشیم. 

1397/07/21
16:08:37
5.0 / 5
4580
تگهای خبر: شركت , بیكاری
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است