مدیرعامل فرابورس خبر داد؛

تسهیل شرایط حضور تعاونی ها در بازار سرمایه

تسهیل شرایط حضور تعاونی ها در بازار سرمایه كار و درآمد: مدیرعامل فرابورس ایران اظهار داشت: با مصوبه شورای عالی بورس، زمینه برای عرضه سهام شركت های تعاونی متعارف و فراگیر ملی در بازار سرمایه فراهم می گردد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، امیر هامونی در اولین همایش «تعاون، اقتصاد مقاومتی، صنایع پتروشیمی» با اشاره به اینكه ارزش بازار فرابورس ۲۲۰ هزار میلیارد تومان است اظهار داشت: صنعت پتروشیمی بزرگترین صنعت بورسی كشور است.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون تعاونی های سهام عدالت در بورس كالا فعالیت می نمایند كه ارزش آنها حدود ۱۰۰ میلیارد تومان است، افزود: اما ظرفیت بسیار بالایی برای ورود تعاونی ها در بازار سرمایه وجود دارد.
مدیرعامل فرابورس ایران افزود: سهام تعاونی های متعارف و فراگیر ملی را نتوانستیم در بازار سرمایه وارد نماییم اما اخیراً با مكاتبات صورت گرفته، پیش نویسی در این خصوص آماده شده كه در صورت تصویب در شورای عالی بورس شرایط حضور تعاونی های متعارف برای ورود به بازار سرمایه تسهیل می گردد.
وی با تاكید بر اینكه امیدواریم شرایط ورود تعاونی ها به بازار سرمایه بزودی تسهیل شود، افزود: طی یك دهه گذشته ابزارهای مالی در فرابورس ایران فقط شامل شركت های سهامی عام می شد در حالیكه شركت های سهامی خاص در بازار سرمایه حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان معاملات را رقم زده است.
هامونی اضافه كرد: هم اكنون ۱۳۰ شركت دانش بنیان تعاونی در كشور وجود دارد كه با استفاده از صندوق های سرمایه گذاری جسورانه می توانند تامین مالی شوند. همینطور این تعاونی ها می توانند نسبت به جمع آوری منابع مالی و تجهیز آنها برای اهداف خود اقدام نمایند.
وی همینطور در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به عرضه ۳۰۰ پتنت در بازار سرمایه اظهار داشت: هرچند اقدامات خوبی در حوزه خصوصی سازی در كشور صورت گرفته است و بنده هم مدافع خصوصی سازی هستم، اما متاسفانه نتوانستیم برای ورود در عرصه های بین المللی در قالب یك اتحادیه، تعاونی یا تشكل سازمان یافته حضور داشته باشیم و مشاهده می گردد در بعضی عرصه های بین المللی، شركت های داخلی به جای رقابت با رقبای خارجی، با یكدیگر رقابت می كنند كه این خلاء وجود یك تشكل سازمان یافته را نشان داده است. ازاین رو می توانیم با تولید كارتل های بزرگ قدرت چانه زنی در صنایع پایین دستی را افزایش دهیم.

1397/07/29
18:35:36
5.0 / 5
5036
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است