از سوی رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور؛

بخشنامه ادامه همكاری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی ابلاغ گردید

بخشنامه ادامه همكاری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی ابلاغ گردید كار و درآمد: بخشنامه سازمان اداری و استخدامی كشور در مورد به كارگیری و ادامه همكاری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی ابلاغ گردید.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، بخشنامه سازمان اداری و استخدامی كشور در مورد «اصلاح دستورالعمل نحوه به كارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات كشوری»، طی نامه شماره ۴۱۵۰۵۳ در تاریخ ۱۳۹۷/۰۸/۰۶ توسط رییس سازمان اداری و استخدامی كشور ابلاغ گردید.
در ماده یك این بخشنامه چهار ماده ای آمده است: به كارگیری و انتصاب بازنشستگان صرفاً در سمت های مذكور در بندهای (الف)، (ب) و (ج) ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات كشوری، جانبازان بالای ۵۰ درصد، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا امكان پذیر است.
بر این اساس طبق بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات كشوری، ادامه همكاری رؤسای سه قوه، امتیاز، معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونین رئیس جمهور در صورت بازنشستگی بلامانع است.
۲ـ تمدید قرارداد و ادامه همكاری افرادی كه پیش از قانون اصلاح قانون ممنوعیت به كارگیری بازنشستگان مصوب ۱۳۹۷/۰۶/۰۶ مجلس شورای اسلامی و مبتنی بر قوانین و مقررات در دستگاه های اجرایی به كار گرفته شده اند، بعد از موعد تعیین شده در قانون، صرفاً در موارد پیش بینی شده در تبصره ۱ قانون اصلاح قانون ممنوعیت به كارگیری بازنشستگان مصوب ۱۳۹۷/۰۶/۰۶ و تبصره ۲ قانون ممنوعیت به كارگیری بازنشستگان مصوب ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ امكان پذیر است.
۳ـ دستگاه های اجرایی باید پیش از به كارگیری بازنشستگان ایثارگر كه در تبصره ۱ قانون اصلاح قانون به كارگیری آنان مجاز شناخته شده است، نسبت به دریافت شناسه از این سازمان اقدام نمایند.
۴ـ مستثنیات مذكور در تبصره ۱ ماده واحده قانون اصلاح قانون ممنوعیت به كارگیری بازنشستگان مصوب ۱۳۹۷/۰۶/۰۶ مجلس شورای اسلامی برای افراد مستثنی شده حقی تولید نكرده و به كارگیری آنان منوط به نیاز دولت یا دستگاه اجرایی خواهد بود.


1397/08/11
00:24:58
5.0 / 5
4628
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است