گزارش كار و درآمد به نقل از مهر:

مدت اشتغال افراد در شغل اصلی چقدراست؟، اشتغال۹ ۲درصد كمتر از یكسال

مدت اشتغال افراد در شغل اصلی چقدراست؟، اشتغال۹ ۲درصد كمتر از یكسال كار و درآمد: از مجموع جمعیت شاغل كشور، طول مدت اشتغال حدود ۲میلیون و ۱۴۶هزار نفر معادل ۹.۲ درصد شاغلان كمتر از یك سال و حدود۳میلیون و ۳۳۱هزار نفر معادل ۱۴.۲درصد بین یك تا كمتر از سه سال است.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، یافته های آماری مركز آمار ایران از شاخص «مدت اشتغال در شغل اصلی» نشان می دهد، مدت اشتغال در شغل اصلی ۱۷.۶ درصد از شاغلان سه تا كمتر از ۶ سال و مدت اشغال ۱۵ درصد بین ۱۰ تا كمتر از ۱۵ سال بوده است.
نتایج این گزارش آماری از آن حكایت می كند كه بیشترین طول مدت ماندگاری شغلی یك فرد در شغل اصلی بین سه تا كمتر از ۶ سال است كه ۱۷.۶ درصد از شاغلان را به خود اختصاص می دهد.
همچنین ماندگاری ۱۴.۲ درصد از شاغلان در شغل اصلی خود، بین یك تا كمتر سه سال و طول مدت اشتغال ۹.۲ درصد از شاغلان كمتر از یك سال بوده است. ماندگاری درصد كمی از شاغلان بیشتر از ۲۵ سال در شغل اصلی بوده است. بر این اساس فقط پنج درصد شاغلان از ۲۵ سال تا ۳۰ سال در شغل خود ماندگار هستند.

«سهم شاغلان» از طول مدت اشتغال در شغل اصلی

بر این اساس از نظر تعداد شاغلان نیز، مدت اشتغال حدود ۲ میلیون و ۱۴۶ هزار نفر (۹.۲ درصد)در شغل اصلی خود كمتر از یكسال و مدت اشتغال حدود ۳ میلیون و ۳۳۱ هزار نفر (۱۴.۲ درصد) بین یك تا كمتر از ۳ سال است.
از مجموع جمعیت شاغل كشور، ۴ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۷۳۶ نفر (۱۷.۶ درصد) بین سه تا كمتر از ۶ سال در شغل اصلی خود ماندگار هستند كه طول مدت اشتغال غالب جمعیت شاغل در این بازه زمانی قرار می گیرد.
طول مدت اشتغال در شغل اصلیِ حدود ۳ میلیون و ۷۶ هزار نفر (۱۳.۲ درصد) بین ۶ تا كمتر از ۱۰ سال و طول مدت اشتغال ۳ میلیون و ۵۰۵ هزار و ۵۵۰ نفر (۱۵ درصد) بین ۱۰ تا ۱۵ سال است. دو میلیون و ۳۱۱ هزار و ۶۰۰ نفر (۹.۹ درصد) از شاغلان ۱۵ تا كمتر از ۲۰ سال و یك میلیون و ۹۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر (۸.۲ درصد) هم بین ۲۰ تا كمتر از ۲۵ سال در شغل اصلی خود فعالیت می نمایند.
اما طبق آخرین آمار از طول مدت اشتغال افراد، فقط یك میلیون و ۱۶۸ هزار و ۵۶۸ نفر (۵ درصد) بین ۲۵ تا ۳۰ سال در شغل اصلی خود ماندگار هستند.

«جمعیت شاغلان» از طول مدت اشتغال در شغل اصلی


1397/08/14
13:23:58
5.0 / 5
4328
تگهای خبر: اشتغال
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است