حضور بنیاد مستضعفان در زلزله غرب كشور

حضور بنیاد مستضعفان در زلزله غرب كشور به گزارش كار و درآمد بعد از سفر رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به مناطق صدمه دیده و اطلاع از نیازهای اولیه و ثانویه مناطق تحت تاثیر از زلزله؛ این بنیاد تصمیم گرفت مجموعه كمك های خویش را در دو محور امدادرسانی اولیه و بازسازی ساماندهی كند.به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، امدادرسانی به مناطق زلزله غرب كشور به علت وسعت مناطق صدمه دیده و پراكندگی شهرها و روستاهای تخریب شده با چالش های فراوانی روبروست، از جانب دیگر به علت برودت هوا و نزدیك شدن به فصل زمستان تسریع در بازسازی منازل صدمه دیده از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. علاوه بر موارد فوق تامین مایحتاج اولیه زلزله زدگان به علت جلوگیری از افزایش عمق فاجعه و كاهش تلفات ثانویه بسیار حائز اهمیت است.

پس از سفر محمد سعیدی كیا - رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی - به مناطق صدمه دیده و اطلاع از نیازهای اولیه و ثانویه مناطق تحت تاثیر از زلزله؛ این بنیاد تصمیم گرفت مجموعه كمك های خویش را در دو محور امدادرسانی اولیه و بازسازی ساماندهی كند.

در بعد امداد رسانی اولیه نهادهای مسئول و دخیل در امداد رسانی تأمین هر چه سریعتر آب معدنی برای ساكنان مناطق صدمه دیده را بسیار مهم ارزیابی كردند. یكی از مشكلات اصلی مناطق زلزله زده در ساعات اول حادثه تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاهای صدمه دیده بود؛ چنانچه فرماندار قصر شیرین اعلام نمود آب این شهر كاملا گل آلود است و مدیر روابط عمومی آب منطقه ای كرمانشاه هم اعلام نمود آب آشامیدنی قصر شیرین، سرپل ذهاب و خیلی از روستاهای محل حادثه گل آلود خواهد شد.

از سویی دیگر تعمیر كانال های انتقال آب و تثبیت شرایط آنها در كوتاه مدت به علت پس لرزه های مختلف تقریبا غیر ممكن به نظر می رسید، بنابراین مسئولان امر تنها راه سریع الوصول باقی مانده برای تامین آب آشامیدنی سالم را توزیع آب معدنی در مناطق تحت تاثیر می دانستند.

در همین راستا دو شركت در جهت خدمات رسانی بهتر به زلزله زدگان و تامین نیازهای اولیه آنها حدود دویست هزار بطری آب معدنی را به مناطق زلزله زده ارسال كردند.

از سوی دیگر برخی زیرمجموعه های دیگر بنیاد مستضعفان تامین بخش قابل توجهی از اقلام اولیه ضروری برای مناطق زلزله زده شامل پتو، چادر، پوشاك بچه، لباس، كفش، سبدهای غذایی شامل كنسرو را برعهده گرفتند.

همچنین كاركنان و مدیران شركت عمران و مسكن شمال متعلق به بنیاد مستضعفان علاوه بر اعلام آمادگی برای مشاركت در بازسازی مناطق صدمه دیده یك روز حقوق آبان ماه خویش را به هموطنان صدمه دیده زلزله كرمانشاه اختصاص دادند.

از سوی دیگر بنیاد مستضعفان در بعد بازسازی، تامین سیمان مناطق صدمه دیده از زلزله تا سقف صد هزار تن را برعهده گرفت. تجربه مشاركت بنیاد در بازسازی مناطق صدمه دیده از بلایای طبیعی نشان داده است تامین سیمان این مناطق مانع از سواستفاده سودجویان و دلالان مصالح ساختمانی می گردد و نقش بسزایی در تسریع بازسازی این مناطق دارد.

گفتنی است بنیاد مستضعفان بعد از زلزله دو استان آذربایجان شرقی و غربی هم شش هزار تن سیمان برای احداث و مقاوم سازی خانه های روستایی این دو استان اختصاص داد. 

1396/08/27
23:06:16
5.0 / 5
5279
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است