جرایم مالیاتی تعاونی ها بخشیده شد

جرایم مالیاتی تعاونی ها بخشیده شد به گزارش كار و درآمد شش محور مهم در حوزه مالیات بر ارزش افزوده از جمله جرایم مالیاتی تعاونی ها در نشست وزیر امور اقتصاد و دارایی، رییس اتاق تعاون ایران و سازمان امور مالیاتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، بر این اساس جرایم مالیاتی تعاونی ها طی سالهای ۸۷، ۸۸ و ۸۹ یكی از موضوعات مورد بحث بود و مقرر شد تا جرایم مالیاتی سالهای مذكور مورد بخشودگی قرار گیرد.

موضوع مالیات بر ارزش افزوده پنج اتحادیه بزرگ كشور هم از دیگر محورهای این نشست بود و مقرر شد تا مالیات بر ارزش افزوده این اتحادیه ها، مستقیما توسط معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی بررسی شود. پرونده های مالیاتی پیش از این بخشنامه كه هنوز منجر به صدور رای نشده هم شامل مفاد این بخش جدید خواهد شد.

در بخش دیگری از این نشست برپایه توافق سازمان امور مالیاتی و اتاق تعاون ایران، مقرر شد كه اتاق تعاون درصد فروش كالاهای مشمول و غیرمشمول مالیات بر ارزش افزوده در تعاونی های مصرف را طی نامه ای به سازمان امور مالیاتی اعلام نماید تا مبنای رسیدگی سازمان امور مالیاتی قرار گیرد.

از دیگر محورهای این نشست، مبحث تقسیط جرایم مالیاتی بود كه مقرر شد مطابق قانون جرایم بخشوده و مابقی هم تقسیط شود.

بر اساس ماده ۱۳۳ قانون مالیاتهای مستقیم تمام درآمدهای تعاونی های مصرف كارمندی و كارگری به طور ۱۰۰ درصد معاف از مالیات هستند كه در بحث مالیات تعاونی های مرزنشین در این نشست، مقرر شد كه این دسته تعاونی ها مشمول ماده ۱۳۳ قانون مالیاتهای مستقیم شوند ولی از آنجائیكه این مهم به صورت مشخص در قانون تصریح نشده مقرر شد كه اتاق تعاون ایران طی نامه ای به مجلس شورای اسلامی و با هماهنگی سازمان امور مالیاتی، قرارگرفتن نام تعاونی های مرزنشین در لیست ماده ۱۳۳ را مطرح كند تا شامل این بخش از قانون شوند.

شرط برخورداری تعاونی ها از ضریب مشخص شده مالیات بر ارزش افزوده، تایید از جانب اتحادیه های مربوطه اعلام شده است. 

1396/09/07
22:54:34
5.0 / 5
4979
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است