ایرباس، زیمنس و رولز رویس درصدد ساخت هواپیمای هیبریدی

ایرباس، زیمنس و رولز رویس درصدد ساخت هواپیمای هیبریدی شركت های ایرباس، زیمنس و رولز رویس قصد دارند در یك همكاری سه جانبه یك هواپیمای هیبریدی ساخته و آن را تا سال 2020 میلادی تكمیل كنند.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت thedrive، شركت ایرباس بعنوان یكی از غول های هواپیماسازی در جهان، با همكاری شركت های زیمنس و رولز رویس كه به ترتیب در زمینه تكنولوژی و خودروسازی فعالیت های درخشانی داشته اند، می خواهد یك هواپیمای بزرگ هیبریدی تولید كند. بر مبنای گزارش های انتشار یافته، این هواپیما مقرر است تا سال 2020 میلادی، یعنی تقریبا دو سال آینده، اولین پرواز خویش را تجربه كند.

این هواپیمای هیبریدی جدید E-Fan X نام دارد و مقرر است به جای موتور توربو فن ( turbo fan) از موتور های برقی با ظرفیت 2 مگاوات كه ساخت شركت زیمنس است، بهره ببرد.

بر اساس اعلام شركت ایرباس، مقرر است اولین فاز آزمایش های این هواپیما از سال آینده میلادی 2018 آغاز شود. در این آزمایش ها، در ابتدا یكی از موتورهای هواپیما با یك موتور برقی جایگزین می گردد و در صورت موفقیت، یكی دیگر از چهار موتور آن هم با یك موتور برقی دیگر جایگزین می گردد. بدین ترتیب، یكی از مراحل مهم آزمایش و ساخت این هواپیمای هیبریدی انجام خواهد گرفت.

در این همكاری سه جانبه، شركت هواپیماسازی ایرباس، سیستم كنترل، هدایت و همینطور باتری های این هواپیما را تامین و تولید خواهد كرد، شركت زیمنس موتورهای الكتریكی و برقی و همینطور سایر قطعات الكترونیكی مورد نیاز آن را تامین می كند و در آخر، شركت رولز رویس هم اقدام به تولید ژنراتور، موتور های بنزینی این جت و تمامی قطعات مربوطه به منظور ادغام با موتور های الكتریكی خواهد نمود.

بسیاری از كشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و كاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروها و وسایل تمام الكتریكی و برقی را به تولید انبوه رسانده و صنعت نوپای وسایل حمل و نقل برقی را به عرصه شكوفایی برسانند.

افزایش روزافزون وسایل حمل و نقل و خودروهای پاك و در نتیجه محبوبیت استفاده بیشتر آنها، سبب شده است شركت های خودروسازی و تكنولوژی بسیاری در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید وسایل حمل و نقل بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.

هم اكنون ما شاهد آن هستیم كه صنعت هواپیماسازی هم به جریان دوستداران و طرفداران محیط زیست و كاهش میزان انتشار آلاینده ها به اتمسفر پیوسته است و می خواهد در آینده ای نزدیك، از هواپیماهای هیبریدی و برقی خود رونمایی و آنها را روانه بازار كند.

بر اساس سیاست های جدید دریافت شده توسط كمیسیون اروپا و سایر كشورهای بزرگ جهان، میزان انتشار گازهای دی اكسید كربن و اكسید نیتروژن باید تا سال 2050 به ترتیب 90 و 65 درصد كاهش یابد و از طرفی دیگر دیگر، از میزان آلودگی صوتی هم در این مدت باید 65 درصد كاسته شود.

با طراحی و تولید هواپیماهای برقی و هیبریدی، می توان اظهار داشت كه تا حد زیادی، هم از آلودگی هوا و انتشار كازهای گلخانه ای به جو كره زمین و هم از آلودگی صوتی بوجود آمده از تردد هواپیماهای بنزینی غول پیكر كاسته می گردد.

بدین ترتیب، شركت ها و غول های تكنولوژی بسیاری تصمیم گرفته اند با تغییر روند تولید و طراحی محصولات خود، گامی در جهت بهبود و ارتقای محیط زیست و همینطور اجرای سیاست های دریافت شده بردارند. 

1396/09/10
00:05:35
5.0 / 5
4626
تگهای خبر: تولید , صنعت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است