رئیس اتاق تعاون در پاسخ به مهر؛

هزینه اشتغالزایی در تعاون ۱۰ درصد بخش دولتی و خصوصی است

هزینه اشتغالزایی در تعاون ۱۰ درصد بخش دولتی و خصوصی است كار و درآمد: رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به اینكه هزینه اشتغالزایی تعاون ۱۰ درصد سایر فعالیت های اقتصادی است اظهار داشت: منابع صندوق توسعه برای اشتغال روستایی با محوریت تعاون سوق داده می گردد.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، بهمن عبداللهی در نشست خبری در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص چرایی ضعف بخش تعاون در اشتغالزایی اظهار داشت: هزینه اشتغالزایی در بخش تعاون بسیار كمتر از بخش خصوصی و دولتی است به طوری كه هزینه تولید اشتغال در این بخش كمتر از ۱۰ درصد سایر شقوق اقتصادی برآورد می گردد.
وی با اشاره به اینكه دولت باید برای حل معضل بیكاری از ظرفیت های بخش تعاون به خوبی استفاده كند اضافه كرد: اتاق تعاون در حوزه شناسایی و استفاده از ظرفیت های بخش تا حد امكان كوشیده اما دولت باید بتواند این ظرفیت ها را در جهت اشتغالزایی بكار گیرد اما اینكه چقدر از این ظرفیت ها در جهت اشتغال بكار گرفته شده باید از دولت سئوال شود.
وی با اشاره به مصوبه برداشت ۱. ۵ میلیارد دلاراز حساب صندوق توسعه ملی برای اشتغال مناطق روستایی و عشایری اظهار داشت: با عنایت به اینكه متولی اجرای این قانون، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی است بطور قطع بخش تعاون بعنوان یك بخش اشتغالزا در فرایند اجرای این قانون حضور جدی خواهد داشت.
رئیس اتاق تعاون ایران ادامه داد: در همین راستا هفته گذشته جلسه توجیهی و تبیینی برای اجرای طرح برداشت از صندوق توسعه ملی برای تولید اشتغال، با حضور وزیر تعاون برگزار و در این جلسه بنا شد تا جهت گیری این تسهیلات در روستاها در بخش تعاون باشد.
عبداللهی همینطور در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت تاسیس بانك تعاونی كشور با سهام صد درصدی تعاونی ها هم اظهار داشت: در این خصوص جلسات زیادی با مسئولان بانك مركزی برگزار شده اما با عنایت به مشكلاتی كه به تازگی موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز برای نظام بانكی كشور بوجود آورده است، هنوز به نتیجه مطلوب نرسیدیم اما بعد از ساماندهی این موسسات دوباره با استفاده از اتاق تعاون ایران پیگیری می گردد.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره آخرین وضعیت توافقات اخیر مالیاتی در حوزه تعاون اظهار داشت: با عنایت به اینكه یكی از مشكلات بخش تعاون در حوزه مالیات، مالیات بر عملكرد و مالیات بر ارزش افزوده است، جلسات مكرر با سازمان امور مالیاتی برگزار و متعاقب آن بخشنامه ای در این خصوص صادر شد اما به علت اینكه بخشنامه مذكور نظر بخش تعاون را تامین نكرد به تازگی جلسه ای با حضور وزیر اقتصاد، وزیر تعاون و رئیس سازمان امور مالیاتی و همینطور رئیس اتاق تعاون ایران تشكیل و مشكلات مربوط به حوزه مالیاتی مطرح و در نهایت منجر به تعاملات خوب و مصوبات برای بخش تعاون شد.

1396/09/17
23:19:07
5.0 / 5
4958
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تعاونی
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است